Եվրամիությունը մեկ տարով երկարաձգել է Բելառուսի դեմ պատժամիջոցները
Եվրամիությունը մեկ տարով երկարաձգել է Բելառուսի նկատմամբ զենքի բռնարգելքը, ինչպես նաևսահմանափակիչ միջոցներն այդ երկրի չորս քաղաքացիների դեմ: Այս մասին ասված է ԵՄ-ի խորհրդի հայտարարության մեջ, որը փետրվարի 17-ին տարածվել է Բրյուսելում, փոխանցում է ՏԱՍՍ գործակալությունը:
«Խորհուրդը որոշեց մեկ տարով երկարաձգել Բելառուսի դեմ սահմանափակիչ միջոցները՝ մինչև2021 թվականի փետրվարի 28-ը»,- նշված է այնտեղ:
Փաստաթղթում պարզաբանվում է, որ Բրյուսելը երկարաձգել է զենքի և ոստիկանական հատուկ տեխնիկայի մատակարարումների արգելքը, ինչպես նաև այցագրային սահմանափակումները բելառուսցի չորս ուժայինների դեմ «1999-2000թթ. երկու ընդդիմադիր քաղաքական գործիչների՝ մեկ գործարարի և մեկ լրագրողի անհետացման պատճառով:

The European Union on Monday extended until Feb. 28, 2021, an arms embargo on Belarus and an asset freeze against four nationals from the ex-Soviet republic, according to a statement.
The measures include an embargo on trade in arms and equipment ''that could be used for internal repression'' as well as an asset freeze and travel ban against four people the bloc links to ''the unresolved disappearances of two opposition politicians, one businessman and one journalist in 1999 and in 2000,'' the bloc said in its statement, Reuters reports.
The restrictions were initially introduced in 2004, with additional ones adopted in 2011 in response to violation of international electoral standards and international human rights law.