Փաշինյանը նախագահին առաջարկել է քաղաքացիություն շնորհել Իտալիայից ժամանած 105-ամյա հային
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը նախագահին առաջարկել է քաղաքացիություն շնորհել Հայաստանում գտնվող 105-ամյա հային, ով Իտալիայի քաղաքացի է: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրառում է կատարել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Այսօր շատ հիշարժան փաստաթուղթ եմ ստորագրել. ՀՀ նախագահին առաջարկել եմ մեր հայրենակից 105-ամյա Ն.Յ.-ին ՀՀ քաղաքացիություն շնորհել՝ իր դիմումի համաձայն: Ն.Յ.-ն ծնվել է 1915 թվականին, Արևմտյան Հայաստանում, ներկայումս բնակվում է Հայաստանի Հանրապետությունում և 105 տարեկանում ցանկացել է ՀՀ քաղաքացիություն ընդունել՝ ունենալով Իտալիայի քաղաքացիություն: Աշխարհի յուրաքանչյուր հայ պիտի ունենա ՀՀ քաղաքացիություն։ Հայաստանի Հանրապետության հպա՛րտ քաղաքացի»,-նշել է վարչապետը:
Իտալիայի քաղաքացի 105-ամյա հայազգի Նուրհան Բողոսի Ժոզեֆովիչն արդեն մի քանի ամիս է՝ Հայաստանում է: Որոշել է կյանքի մնացած հատվածը ոչ միայն Հայաստանում անցկացնել, այլև ստանալ ՀՀ քաղաքացիություն, տեղեկացնում է «Արմենպրեսս»-ը:

Никол Пашинян предложил предоставить гражданство Армении 105-летнему итальянцу армянского происхождения
Премьер-министр Армении Никол Пашинян предложил президенту предоставить гражданство Республики Армения 105-летнему итальянцу армянского происхождения, Нурхану Жозефовичу, находящемуся в Армении.  Об этом на своей странице в Facebook написал премьер-министр Армении Никол Пашинян.
"Сегодня я подписал очень памятный документ. Президенту Армении предложил 105-летнему нашему соотечественнику, согласно его заявлению, предоставить гражданство РА. Нурхан  Жозефович родился в 1915 году в Западной Армении, в настоящее время проживает в Республике Армения и в 105 лет, имея итальянское гражданство, захотел получить гражданство Армении. Каждый армянин мира должен иметь гражданство РА. Гордый гражданин Республики Армения", - отметил премьер-министр.
Гражданин Италии 105-летний армянин Нурхан Богосович Жозефович уже несколько месяцев находится в Армении. Он решил не только провести оставшуюся часть жизни в Армении, но и получить гражданство РА, передает Арменпресс.