Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Երվանդ Մանարյանի մահվան կապակցությամբ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել անվանի հայ դերասան, ռեժիսոր, սցենարիստ Երվանդ Մանարյանի մահվան կապակցությամբ:
«Խորը վշտով տեղեկացա մեր մեծանուն արվեստագետի՝ Երվանդ Մանարյանի մահվան մասին:
Երվանդ Մանարյանը փայլուն ժողովրդական արտիստ էր, ում կերտած կերպարները հարստացրել են հայ կինոարվեստն ու իրենց անմոռանալի տեղն զբաղեցրել հայ հանդիսատեսի սրտում: Նա մեծ դերասան էր, սցենարիստ, ռեժիսոր, մանկավարժ, ով վայելում էր համաժողովրդական մեծ սերն ու համբավը:
Մեծանուն արվեստագետ լինելուց զատ, Երվանդ Մանարյանը Հայաստանի Հանրապետության ակտիվ քաղաքացի էր, ով տարիներ շարունակ հանդես էր գալիս հանուն արդարության պայքարի դիրքերից՝ մշտապես արտահայտելով իր հստակ դիրքորոշումը:
Անվանի արվեստագետի, նրա ստեղծագործական ու քաղաքացիական գործունեության մասին հիշատակը վառ կմնա հայ ժողովրդի բազմաթիվ սերունդների սրտերում: Ամբողջ հայ ժողովրդի և անձամբ իմ անունից խորին ցավակցություն եմ հայտնում Երվանդ Մանարյանի հարազատներին, ընկերներին և նրա արվեստի երկրպագուներին»:

Никол Пашинян направил телеграмму соболезнования по случаю кончины Ерванда Манаряна
Премьер-министр Никол Пашинян направил телеграмму соболезнования по случаю кончины известного армянского артиста, режиссера, сценариста Ерванда Манаряна. В послании, в частности, говорится:
"С глубокой скорбью узнал о кончине нашего выдающегося деятеля искусства Ерванда Манаряна.
Ерванд Манарян был блестящим народным артистом, чьи персонажи обогатили армянское киноискусство и заняли незабываемое место в сердцах армянских зрителей. Он был великим актером, сценаристом, режиссером, педагогом, который пользовался общенародной любовью и славой.
Он был не только выдающимся деятелем искусства, но и активным гражданином Республики Армения, который много лет боролся за справедливость, всегда выражая свою четкую позицию.
Память об известном деятеле искусства, его творческой и гражданской деятельности останется в сердцах многих поколений армянского народа. От имени всего армянского народа и от себя лично выражаю глубокие соболезнования родным, друзьям и поклонникам творчества Манаряна".