Զոհրաբ Մնացականյանը ցավակցություն է հայտնել Վանի ավերիչ երկրաշարժի զոհերի ընտանիքներին
Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի  նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը ցավակցություն է հայտնել Թուրքիայում տեղի ունեցած ավերիչ երկրաշարժի զոհերի ընտանիքներին:
«Խորը ցավակցություն ենք հայտնում Վանի ավերիչ երկրաշարժի զոհերի ընտանիքներին և հարազատներին: Վիրավորներին մաղթում ենք շուտափույթ ապաքինում»,- տեղեկացնում ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունը:
Հիշեցնենք՝ երկրաշարժը տեդի է ունեցել Թուրքիայի և Իրանի սահմանին: Էպիկենտրոնը գտնվել է իրանական Հաբաշ –է Օլյա գյուղից ոչ հեռու, որը Թուրքիայի հետ սահմանից հեռու է շուրջ 10 կիլոմետր: Երկրաշարժի հզորությունը եղել է 5.7 մագնիտուդ: Երկրաշարժի հետևանքով զոհվել է 9 մարդ, 37 մարդ տուժել է:

Зограб Мнацаканян выразил соболезнования семьям жертв разрушительного землетрясения в Ване
Министр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян выразил соболезнования семьям жертв разрушительного землетрясения в Турции.
“Выражаем глубокие соболезнования семьям и родным жертв разрушительного землетрясения в Ване. Раненым желаем скорейшего выздоровления”, - как передает "Арменпресс", это сообщило Министерство иностранных дел Армении.
Землетрясение произошло на границе Турции и Ирана. Эпицентр находился недалеко от иранского села Хабашэ Олия, расположенного в 10 километрах от границы с Турцией. Мощность землетрясения составила 5,7 магнитуды. В результате землетрясения погибли девять человек, 37 пострадали. 8 пострадавших находятся в тяжелом состоянии.