Զոհրաբ Մնացականյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Եվրոպական հանձնաժողովի փոխնախագահի հետ
Փետրվարի 25-ին ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը  հեռախոսազրույց ունեցավ Եվրոպական Միության արտաքին գործերի և անվտանգության քաղաքականության հարցերով բարձր ներկայացուցիչ, Եվրոպական հանձնաժողովի փոխնախագահ Ջոզեֆ Բորելի հետ:
Զրուցակիցները մտքեր փոխանակեցին ՀՀ-ԵՄ գործընկերության բազմաշերտ օրակարգի շուրջ, ընդգծվեց Արևելյան գործընկերության կարևորությունը՝ որպես ԵՄ հետ ընդհանուր արժեքների և ամրագրված նպատակների կյանքի կոչմանն ուղղված կարևոր հարթակ: Զրուցակիցները շեշտեցին Հայաստան - Եվրամիություն Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագիրը:
Հեռախոսազրույցի ընթացքում քննարկվեց ՀՀ-ԵՄ երկկողմ և բազմակողմ միջոցառումների առաջիկա ժամանակացույցը:
ԵՄ բարձր ներկայացուցչի խնդրանքով նախարար Մնացականյանը ներկայացրեց ԼՂ հիմնահարցում Հայաստանի սկզբունքային դիրքորոշումը և մոտեցումները, ինչպես նաև անդրադարձավ խաղաղ կարգավորման գործընթացի շրջանակներում վերջին հանդիպումներին:

Глава МИД Армении провел телефонный разговор с верховным представителем ЕС
Министр иностранных дел  Армении Зограб Мнацаканян провел телефонный разговор с  верховным представителем ЕС по иностранным делам и политике безопасности ЕС, заместителем председателя Еврокомиссии Жозепом Боррелем. Об этом сообщает Panorama.am со ссылкой на пресс-службу МИД РА.
Согласно информации, обменялись мнениями вокруг многогранной повестки дня партнерства Армения-ЕС, было подчеркнуто значение Восточного партнерства как важной платформы, направленной на реализацию общих ценностей Армении и ЕС и закрепленных целей. Собеседники подчеркнули важность Соглашения о всеобъемлющем и расширенном партнерстве Армения-ЕС.
В ходе телефонного разговора был обсужден график двусторонних и многосторонних мероприятий Армения-ЕС.
По просьбе высокого представителя ЕС министр Мнацаканян представил принципиальную позицию и подходы Армении в карабахском вопросе, а также коснулся последних встреч в рамках процесса мирного урегулирования.