Զոհրաբ Մնացականյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Եվրոպական հանձնաժողովի փոխնախագահի հետ
Փետրվարի 25-ին ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը  հեռախոսազրույց ունեցավ Եվրոպական Միության արտաքին գործերի և անվտանգության քաղաքականության հարցերով բարձր ներկայացուցիչ, Եվրոպական հանձնաժողովի փոխնախագահ Ջոզեֆ Բորելի հետ:
Զրուցակիցները մտքեր փոխանակեցին ՀՀ-ԵՄ գործընկերության բազմաշերտ օրակարգի շուրջ, ընդգծվեց Արևելյան գործընկերության կարևորությունը՝ որպես ԵՄ հետ ընդհանուր արժեքների և ամրագրված նպատակների կյանքի կոչմանն ուղղված կարևոր հարթակ: Զրուցակիցները շեշտեցին Հայաստան - Եվրամիություն Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագիրը:
Հեռախոսազրույցի ընթացքում քննարկվեց ՀՀ-ԵՄ երկկողմ և բազմակողմ միջոցառումների առաջիկա ժամանակացույցը:
ԵՄ բարձր ներկայացուցչի խնդրանքով նախարար Մնացականյանը ներկայացրեց ԼՂ հիմնահարցում Հայաստանի սկզբունքային դիրքորոշումը և մոտեցումները, ինչպես նաև անդրադարձավ խաղաղ կարգավորման գործընթացի շրջանակներում վերջին հանդիպումներին:

Foreign Minister Zohrab Mnatsakanyan of Armenia had on Tuesday a telephone conversation with Josep Borrell, High Representative for Foreign Affairs and Security Policy of the European Union/Vice-President of the European Commission, the Foreign Ministry’s press service reported, ''Panorama.am'' reports.
The officials exchanged views on the multilateral agenda of the EU-Armenia partnership, highlighted the Eastern Partnership as an important platform for the realization of common values and goals with the EU. They also stressed the importance of the Armenia-EU Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement (CEPA).
The timetable of the upcoming bilateral and multilateral events was discussed during the telephone conversation.
At the request of the top EU official, Mnatsakanyan introduced Armenia's principled position on and approaches to the Nagorno-Karabakh (Artsakh) conflict, as well as touched upon the recent meetings within the framework of the Karabakh peace process.