Բակո Սահակյանը բանակի հրամկազմին է ներկայացրել գեներալ-մայոր Ջալալ Հարությունյանին
Նախագահը Պաշտպանության բանակի բարձրագույն հրամկազմին է ներկայացրել իր ստորագրած հրամանագրի համաձայն պաշտպանության նախարար - պաշտպանության բանակի հրամանատար նշանակված գեներալ-մայոր Ջալալ Հարությունյանին:
Նախագահը բարձր է գնահատել գեներալ-մայոր Ջալալ Հարությունյանի մասնագիտական պատրաստվածությունը, նշել, որ նա ունի զորքերի կառավարման մեծ փորձ և մաղթել հաջողություններ ծառայության մեջ:
Բակո Սահակյանը երախտագիտություն է հայտնել նախկին պաշտպանության նախարար - պաշտպանության բանակի հրամանատար Կարեն Աբրահամյանին ծառայության համար, արժևորել նրա ավանդը բանակաշինության գործում և մաղթել

Бако Саакян посетил министерство обороны Республики Арцах
Президент представил высшему командному составу Армии обороны назначенного согласно подписанному им указу министра обороны - командующего Армией обороны генерал-майора Джалала Арутюняна.
Президент высоко оценил профессиональную подготовку генерал-майора Джалала Арутюняна, отметив, что у него есть большой опыт управления войсками, и пожелал ему успехов в службе.
Президент Саакян выразил признательность бывшему министру обороны - командующему Армией обороны Карену Абрамяну за его службу, оценив его вклад в дело армейского строительства и пожелав ему успехов.
На мероприятии присутствовали начальник Генерального штаба ВС РА Артак Давтян, другие должностные лица.