Ֆրանսիայի նախագահը հայտնել է, որ կորոնավիրուսի համաճարակն առջևում է
Ֆրանսիան ստիպված կլինի դիմակայել կորոնավիրուսի համաճարակին, իսկ բժիշկների խնդիրը կայանում է արդյունավետ կերպով հակազդել հիվանդությանը: Այս մասին ՌԻԱ Նովոստիի փոխանցմամբ, փետրվարի 27-ին հայտարարել է Ֆրանսիայի նախագահ էմանուել Մակրոնը:
Նույն օրն առավոտյան Մակրոնը ժամանել է մայրաքաղաքի Pitie-Salpetriere հիվանդանոց Փարիզի 13-րդ օկրուգում:  Հենց այդ բուժհիմնարկում է նախօրեին մահացել կորոնավիրուսով վարակված ֆրանսիացիներից մեկը:
«Մեր առջև ծառացել է ճգնաժամը, համաճարակ է սպասվում… Մեր պարտքն է լավագույնս դիմակայել դրան»,- ասել է Մակրոնը հիվանդանոցի անձնակազմի հետ հանդիպման ժամանակ: Նա բժիշկներին հավաստիացրել է, որ կաջակցի նրանց:

Президент Франции заявил, что эпидемия коронавируса впереди
Франции предстоит столкнуться c эпидемией коронавируса, а задача врачей состоит в эффективном противодействии заболеванию, заявил в четверг президент Франции Эммануэль Макрон.
Утром в четверг Макрон прибыл в парижскую больницу Pitie-Salpetriere в 13-м округе Парижа. Именно в этом медучреждении в ночь на среду скончался один из заразившихся коронавирусом французов, передает РИА Новости
"Перед нами кризис, грядет эпидемия… Наш долг - противостоять ей наилучшим образом", - сказал французский лидер во время встречи с персоналом больницы. Он заверил медиков в своей поддержке.