Մոնղոլիայի նախագահին Չինաստան կատարած այցից հետո 14 օրով մեկուսացրել են
Մոնղոլիայի նախագահ Խալթմաագիյն Բաթուլգային 14 օրով մեկուսացրել են Չինաստան մեկօրյա այցից հետո, որը կատարվել Է կորոնավիրուսի բռնկման ֆոնին: Այդ մասին հայտնել Է «Մոնցամե» գործակալությունը, փոխանցում է ՌԻԱ Նովոստին:
Խալթմաագիյն Բաթուլգան մեկօրյա այցով Չինաստանում Է գտնվել փետրվարի 27-ին:
ՉԺՀ-ի նախագահ Սի Ծինպինի հետ բանակցություններից հետո նա երկրի ղեկավարին հանձնել Է հավաստագիր, որը վկայում Է կորոնավիրուսի համաճարակի դեմ պայքարող Չինաստանին որպես նվեր 30 հազար ոչխար փոխանցելու մասին:
«Մոնղոլիա ժամանելուց անմիջապես հետո նախագահ Խալթմաագիյն Բաթուլգային և նրան ուղեկցող պատվիրակներին, որպես նախազգուշական միջոցառում, 14 օրով մեկուսացրել են»,-նշում Է «Մոնցամե» գործակալությունը:

Mongolian President Under Virus Quarantine
Mongolia's President Battulga Khaltmaa and other government officials have submitted to a 14-day quarantine after returning home from their visit to China, the state news agency Montsame reports.
Battulga is the first head of state to visit China since the country began implementing special measure to curb the coronavirus outbreak in January.
He arrived in Beijing with Foreign Minister Tsogtbaatar Damdin and other senior government officials on Thursday, and held a meeting with Chinese President Xi Jinping and Premier Li Keqiang.
They were taken into quarantine as soon as they arrived in Mongolia as a precautionary measure, Montsame said.