Հակառակորդը կրակել է Կոթիի ուղղությամբ
Հակառակորդն այսօր՝ փետրվարի 28-ին, կրակ է բացել Տավուշի մարզի Կոթի գյուղի վրա։ Այս մասին NEWS.am-ի հետ զրույցում ասել է Կոթիի վարչական ղեկավար Ֆելիքս Մելիքյանը։
Նրա խոսքով՝ կրակոցները եղել են կեսօրին մոտ. «Հստակ ժամ չեմ կարող ասել, բայց մոտավորապես 12–ի կողմերը։ Ակտիվ կրակոցները տևել են մոտ կես ժամ, իսկ հատուկենտ մոտ մեկ ժամ։ Եղել է և գյուղի, և դիրքերի ուղղությամբ։ 1 ժամ անց կրակոցները դադարել են»։
Մելիքյանի խոսքով՝ տուժածներ և գույքային վնաս կրողներ չկան. «Վնասների մասին այս պահին ինձ գոնե ոչ մի տեղեկություն չեն հայտնել, մարկային վնասներ չունենք։ Կրակում են, կամ պատին է կպնում, կամ այլ տեղեր, մեծ գյուղ է»։

Azerbaijan today opened fire at Koti village of Armenia’s Tavush Province, as head of Koti village Felix Melikyan told NEWS.am.
According to him, the gunshots were fired around noon. ''I can’t state an exact hour, but it was around noon. The gunshots were fired at the village and the military posts and ended after an hour,'' he said.
According to Melikyan, nobody is injured, and no villager’s property has suffered damages. ''I don’t have any information about damages at this moment, and nobody is injured. They fire gunshots that either strike a wall or elsewhere. It’s a big village,'' he said.