Մնացականյանը ներկայացրեց Սիրիայի ճգնաժամի կարգավորման հարցում ՀՀ դիրքորոշումը
Հայաստանի Հանրապետությունը վստահ է, որ սիրիական ճգնաժամը պետք է կարգավորվի ներսիրիական լայն երկխոսության միջոցով, հաշվի առնելով այնտեղ ապրող բոլոր խմբերի շահերը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին ՀՀ Ազգային ժողովում կառավարության հետ հարցուպատասխանի ընթացքում ասել է Արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը, պատասխանելով «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Արման Աբովյանի հարցին:
«Հայաստանը պաշտպանում է Սիրիայի ժողովրդի` սեփական ճակատագիրը որոշելու իրավունքը: Վստահ ենք, որ սիրիական ճգնաժամը պետք է կարգավորվի ներսիրիական լայն երկխոսության միջոցով, հաշվի առնելով Սիրիայում ապրող բոլոր խմբերի, այդ թվում` էթնիկ և կրոնական փոքրամասնությունների շահերը»,- ասել է Մնացականյանը:

Глава МИД представил позицию Армении по сирийскому кризису
Республика Армения убеждена, что сирийский кризис должен быть урегулирован посредством широкого внутрисирийского диалога с учетом интересов всех групп населения, проживающих там.
Как сообщает Арменпресс, министр иностранных дел Зограб Мнацаканян сказал об этом в Национальном Собрании Республики Армения, отвечая на вопрос секретаря фракции ''Процветающая Армения'' Армана Абовяна.
''Армения поддерживает право народа Сирии самому определять свою судьбу. Мы уверены, что сирийский кризис должен быть урегулирован посредством широкого внутрисирийского диалога с учетом интересов проживающих в Сирии всех групп, включая этнические и религиозные меньшинства'', - сказал Мнацаканян.