Ալիևը հրահանգել է հայկական Դիլիջան, Սևան, Հրազդան անվանումները քարտեզի վրա փոխարինել ադրբեջանականով
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևին զայրացրել է այն հանգամանքը, որ Ադրբեջանի աշուղական արվեստի պետական թանգարանում կախված քարտեզների վրա միայն հայկական տեղանուններ է հայտնաբերել: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` թանգարանի բացման ընթացքում տեղի ունեցած միջադեպի տեսանյութը հայտնվել է համացանցում:
Իլհամ Ալիևը, չհամակերպվելով այն մտքի հետ, որ Ուրարտու թագավորության ժամանակաշրջանում Ադրբեջան պետություն գոյություն չի ունեցել, պահանջել է քարտեզի վրա ավելացնել նաև ադրբեջանական իբր հնագույն քաղաքների անվանումները:
Ադրբեջանի նախագահը Թովուզի շրջանում գտնվող թանգարանի տնօրենին հրահանգել է նաև հայկական Դիլիջան, Սևան, Հրազդան և մի շարք այլ անվանումները փոխարինել ադրբեջանականով:

Aliyev Angered by Armenian Toponyms on Azerbaijani Museum Maps, Orders New Ones (VIDEO)
Azerbaijani President Ilham Aliyev has been angered upon seeing Armenian toponyms on maps displayed at an Azerbaijani arts museum in the Tovuz region, Armenpress reports.
Apparently by not putting up with the fact that a state of Azerbaijan did not exist during the times of the Kingdom of Urartu, Aliyev demanded the museum to have new maps with names of so-called ancient Azerbaijani cities.
Aliyev instructed the museum’s director to replace the names of Dilijan, Sevan, Hrazdan and other Armenian areas on the maps with Azerbaijani ones.