ՍԴ նախագահն իր աշխատավարձն ու պարգևավճարները կփոխանցի բուժաշխատողներին
Սահմանադրական դատարանի նախագահ Հրայր Թովմասյանը հայտարարություն է տարածել`տեղեկացնելով, որ որպես երախտագիտություն այս օրերին բուժաշխատողների աշխատանքի՝ որոշել է այս ամսվա իր հիմնական աշխատավարձը, ինչպես նաև այս և մյուս ամիսների իր պարգևավճարների ողջ հասույթը փոխանցել բուժաշխատողներին։ Հայտարարությունում ասվում է․
«Սիրելի՜ հայրենակիցներ,
Ի երախտագիտություն այս օրերին մեր բուժաշխատողների անձնուրաց աշխատանքի՝ որոշել եմ այս ամսվա իմ հիմնական աշխատավարձը, ինչպես նաև այս և մյուս ամիսների իմ պարգևավճարների ողջ հասույթը փոխանցել մեր բուժաշխատողներին։
Սա երախտագիտության փոքրիկ քայլ է, որը թեև խորհրդանշական բնույթ է կրում, բայց շատ կարևոր խորհուրդ ունի: Սեփական կյանքը վտանգելու գնով մեր ազգաբնակչության առողջապահության մասին գիշեր-ցերեկ հոգ տանող մասնագետները պետք է գնահատված զգան իրենց: Իմ խորին համոզմամբ՝ սա է հաջող աշխատանքի գրավականը։
Կասկած չունեմ, որ մեր միասնականության, միմյանց քաջալերելու, նեցուկ լինելու և վճռականության շնորհիվ այս փորձությունը ևս մոտ ապագայում դառնալու է անցյալ։

Председатель КС Армении Грайр Товмасян перечислит свою зарплату и премии медицинским работникам
Председатель Конституционного суда Грайр Товмасян выступил с заявлением, в котором объявил, что в знак признательности за работу медработников в эти дни он решил перевести свою основную зарплату за этот месяц, а также весь доход от своих премии за этот и другие месяцы медработникам, передает Tert.am.
В знак признательности за самоотверженную работу наших медсотрудников в эти дни, я решил перевести всю мою основную заработную плату за этот месяц, а также весь доход от своих премии за этот и другие месяцы медработникам.
Это небольшой жест благодарности, который, хотя и носит символический характер, имеет очень важный совет. Профессионалы, которые заботятся о здоровье нашего населения ценой риска собственной жизни, должны чувствовать, что их ценят.
По моему глубокому убеждению, это залог успешной работы.
Я не сомневаюсь, что благодаря нашему единству, обоюдной поддержке, подмоге и решимости данное испытание также в ближайшем будущем останется в прошлом.