ՀՀ վարչապետի տիկինը դիմել է ՀՀ առողջապահության նախարարությանը կամավորական աշխատանքներում ներգրավվելու համար
ՀՀ վարչապետի տիկին Աննա Հակոբյանի մամուլի խոսնակ Հասմիկ Հարությունյանը ֆեյսբուքյան էջում գրառում է կատարել՝ անդրադառնալով Աննա Հակոբյանի կորոնավիրուսի թեստի վերաբերյալ համացանցում տարածված մտահոգություններին։
Հասմիկ Հարությունյանը գրել է.
«Համացանացում շրջանառվող մտահոգության առթիվ տեղեկացնում եմ, որ ՀՀ վարչապետի տիկին Աննա Հակոբյանը նույնպես մարտի 15-ի երեկոյան անցել է կորոնավիրուսի թեստ, որի արդյունքը եղել է բացասական։
Մարտի 16-ից Աննա Հակոբյանը Երևանում է։
Պայմանավորված Կորոնավիրուսի տարածմամբ և ՀՀ-ում Արտակարգ դրության հաստատմամբ՝ Աննա Հակոբյանն անորոշ ժամանակով հետաձգել է բոլոր հանդիպումները։ Ինչպես արդեն տեղեկացրել էինք, ‹‹Իմ քայլը›› հիմնադրամը դիտարկում է խոցելի վիճակում գտնվող տարեցներին աջակցելու հնարավորությունը։
Ներկա դրությամբ Հիմնադրամի աշխատակիցներն իրականացնում են խորհրդակցություններ, ուսումնասիրություններ՝ հասկանալու համար կարիքները․ ըստ այդմ կհստակեցվեն նաև հետագա անելիքները։ Որպես Հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Աննա Հակոբյանը տնից համակարգում է այդ աշխատանքները։
Միաժամանակ, ստանձնելով սոցիալական պատասխանատվություն, ՀՀ վարչապետի տիկինը երեկ առավոտյան դիմել է ՀՀ առողջապահության նախարարությանը կամավորական աշխատանքներում ներգրավվելու համար։

Анна Акопян обратилась в министерство здравоохранения РА для участия в волонтерских работах
Пресс-секретарь супруги премьер-министра Армении Анны Акопян Асмик Арутюнян ответила на записи в интернете, выражающие беспокойство по поводу теста коронавируса Акопяна.
Как передает "Арменпресс", об этом Арутюнян написала на своей странице в Facebook.
"По поводу беспокойства сообщаю, что супруга премьер-министра Армении Анна Акопян вечером 15 марта также прошла тест коронавируса, результат которого был отрицательным. С 16 марта Анна Акопян находится в Ереване", - отметила она.
Арутюнян также сообщила, что в связи с распространением коронавируса и установлением чрезвычайного положения Анна Акопян все встречи отложила на неопределенное время.
"Как мы уже сообщали, Фонд "Мой шаг" рассматривает возможность оказания помощи пожилым людям, находящимся в уязвимой группе. В настоящее время сотрудники фонда проводят консультации, исследования для того, чтобы выявить все потребности. Как председатель Совета попечителей фонда Анна Акопян координирует эти работы из дома", - написала пресс-секретарь супруги премьер-министра.
Она сообщила, что, взяв на себя социальную ответственность, супруга премьер-министра Армении вчера утром обратилась в министерство здравоохранения для участия в волонтерских работах.