Սուլեյմանիի սպանության համար Վաշինգտոնին տրված պատասխանը դեռևս չի ավարտվել. Ռոհանի
Իրանի նախագահ Հասան Ռոհանին հայտարարել է, որ Թեհրանը Վաշինգտոնին պատասխանել է Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի գեներալ Ղասեմ Սոլեյմանիի սպանության համար, սակայն այդ ամենով պատասխանը դեռևս ավարտված չէ: Այս մասին փոխանցում է ՌԻԱ Նովոստին
Իրանի նախագահի խոսքերը հնչել են Իրաքում տեղակայված Թաջի ռազմակայանի հրթիռակոծման ֆոնին, որի հետևանքով մահացել և վիրավորվել է ամերիկացի մի քանի զինծառայող:
Վաշինգտոնում  հրթիռակոծման պատասխանատվությունը դրել են իրանամետ շիական խմբավորումների վրա: Իրանը հայտնել է, որ իր նկատմամբ մեղադրանքներն անհիմն են:
«Ամերիկացիները սպանել են մեր փառավոր գեներալին, մենք դա անպատասխան չենք թողել և երբեք չենք թողնի»,- ասել է Իրանի նախագահը:
Նրա խոսքով՝ ԱՄՆ-ն երբեք չի մոռանա Իրանի կողմից Իրաքում տեղակայված ռազմակայանի ուղղությամբ հասցված հրթիռային հարվածը, «քանի որ նրանք առաջին անգամ վճռորոշ և արագ հարված ստացան իրենց կատարած բարբարոսական սխալի համար»:

Тегеран заявил, что ответ Вашингтону на гибель Сулеймани не закончен
Президент Ирана Хасан Роухани заявил, что Тегеран ответил Вашингтону на убийство генерала Корпуса стражей исламской революции Касема Сулеймани, но на этом не ответ не закончен, передает РИА Новости
Его слова прозвучали на фоне нескольких ракетных обстрелов базы Таджи в Ираке, где погибли или получили ранения несколько военных США. Ответственность за обстрелы в Вашингтоне возложили на проиранские шиитские группировки. Иран указывал на безосновательность обвинений в свой адрес.
"Американцы убили нашего великого генерала, мы не оставили это без ответа и никогда не оставим", - сказал Роухани в ходе выступления, показанного телеканалом IRINN.
По его словам, США никогда не забудут ракетный удар Ирана по базе в Ираке, "поскольку они впервые получили решительный и быстрый ответ на варварскую ошибку".