ԱԺ պատգամավորի ամենամսյա պարգևավճարները կփոխանցվեն կորոնավիրուսի համաճարակի դեմ պայքարի համար
ԱԺ պատգամավորի ամենամսյա պարգևավճարները կփոխանցենք կորոնավիրուսի համաճարակի դեմ պայքարի աջակցության նպատակով ստեղծված գանձապետական հաշվեհամարին։ Այս մասին ֆեյսբուքում գրել է ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը։
«Իմ նախաձեռնությամբ և ԱԺ պատգամավորների համաձայնությամբ մարտ ամսվա համար տրամադրվելիք ԱԺ պատգամավորի ամենամսյա պարգևավճարները կփոխանցենք կորոնավիրուսի համաճարակի դեմ պայքարի աջակցության նպատակով ստեղծված գանձապետական հաշվեհամարին։
Երեկ հնչեցրած առաջարկիս արձագանքելու համար շնորհակալություն եմ հայտնում ԱԺ բոլոր երեք խմբակցությունների, ինչպես նաև խմբակցություններում չընդգրկված պատգամավորներին։
Ուրախությամբ տեղեկացա նաև, որ պատգամավորների մի մասն իրենց նախաձեռնությամբ արդեն իսկ առանձին դրամական միջոցներ էին փոխանցել այդ հաշվեհամարին»։

Депутаты НС РА перечислят ежемесячную премию для содействия борьбе с коронавирусом
Председатель Национального Собрания Армении Арарат Мирзоян и депутаты перечислят ежемесячную премию за март на казначейский счет, созданный с целью содействия борьбе с эпидемией коронавируса. Об этом спикер парламента сообщил на своей странице в Facebook.
Он в частности отметил, что выражает благодарность всем трем фракциям парламента за отклик на его вчерашнее предложение, а также депутатам, не входящим в парламентские фракции.
"С радостью узнал также, что часть депутатов, по своей личной инициативе, уже перечислила на этот счет отдельные денежные средства", - написал Мирзоян.
На расчетный счет, открытый для содействия работам по предотвращению распространения коронавируса в Армении уже перечислено 100 млн. драмов, передает News.am.