Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի քրդական համայնքի ներկայացուցիչներին Նավրոզի կապակցությամբ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի քրդական համայնքի ներկայացուցիչներին քրդական Նոր տարվա՝ Նավրոզի կապակցությամբ:
Ուղերձում, մասնավորապես, ասված է. «Ջերմորեն շնորհավորում եմ Հայաստանի քրդական համայնքի ներկայացուցիչներին քրդական Նոր տարվա՝ Նավրոզի կապակցությամբ: Մաղթում եմ ձեզ խաղաղություն, սեր և բարօրություն:
Ցանկանում եմ, որ նոր կյանքի խորհրդանիշ հանդիսացող այս գարնանային տոնը Հայաստանի քուրդ քաղաքացիների համար դառնա նոր նախաձեռնությունների, առաջընթացի և ձեռքբերումների սկիզբ:
Հայաստանի քրդական համայնքին մաղթում եմ նաև հաստատակամություն՝ ազգային ինքնությունն ու մշակութային ժառանգությունը պահպանելու և Հայաստանի Հանրապետության մյուս քաղաքացիների հետ միասին մեր երկրի բարեկեցիկ և ժողովրդավար ապագան կերտելու հարցում»:

PM Congratulates Kurdish Community on Nowruz
Prime Minister Nikol Pashinyan has sent a congratulatory message to the Kurdish community of Armenia on the occasion of Nowruz.
“I cordially congratulate the Kurdish community of Armenia on Nowruz, the Kurdish New Year. I wish you peace, love and welfare.
I wish this spring holiday, which symbolizes life, could usher in new initiatives, progress and achievement for our citizens of Kurdish descent.
I likewise wish firm determination to the Kurdish community of Armenia in their effort to preserve their ethnic identity and cultural heritage, as well as in our common drive to shape a prosperous and democratic future together with the other citizens of Armenia.”