Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի քրդական համայնքի ներկայացուցիչներին Նավրոզի կապակցությամբ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի քրդական համայնքի ներկայացուցիչներին քրդական Նոր տարվա՝ Նավրոզի կապակցությամբ:
Ուղերձում, մասնավորապես, ասված է. «Ջերմորեն շնորհավորում եմ Հայաստանի քրդական համայնքի ներկայացուցիչներին քրդական Նոր տարվա՝ Նավրոզի կապակցությամբ: Մաղթում եմ ձեզ խաղաղություն, սեր և բարօրություն:
Ցանկանում եմ, որ նոր կյանքի խորհրդանիշ հանդիսացող այս գարնանային տոնը Հայաստանի քուրդ քաղաքացիների համար դառնա նոր նախաձեռնությունների, առաջընթացի և ձեռքբերումների սկիզբ:
Հայաստանի քրդական համայնքին մաղթում եմ նաև հաստատակամություն՝ ազգային ինքնությունն ու մշակութային ժառանգությունը պահպանելու և Հայաստանի Հանրապետության մյուս քաղաքացիների հետ միասին մեր երկրի բարեկեցիկ և ժողովրդավար ապագան կերտելու հարցում»:

Премьер-министр направил поздравительное послание представителям курдской общины Армении по случаю Новруза
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание представителям курдской общины Армении по случаю курдского Нового года - Новруза. В послании, в частности, говорится:
"Сердечно поздравляю представителей курдской общины Армении по случаю курдского Нового года - Новруза. Желаю вам мира, любви и процветания.
Желаю, чтобы этот весенний праздник, символизирующий новую жизнь, стал началом новых инициатив, прогресса и достижений для курдских граждан Армении.
Курдской общине Армении желаю также решимости сохранить свою национальную самобытность и культурное наследие и вместе с другими гражданами Республики Армения построить процветающее и демократическое будущее для нашей страны".