Արցախում քննարկել են կորոնավիրուսի դեմ պայքարը համակարգող մարմինների աշխատանքը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 24-ին անց է կացրել ընդլայնված խորհրդակցություն` հանրապետության պետական մարմինների, շրջվարչակազմերի ղեկավարների և Ստեփանակերտի քաղաքապետի մասնակցությամբ:
Խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել է նոր կորոնավիրուսի դեմ պայքարը համակարգող մարմինների կողմից կատարվող աշխատանքը:
Երկրի ղեկավարն ընդգծել է հանրապետությունում համաճարակային վիճակի մշտական դիտարկման, վարակի տարածման դեմ բոլոր կանխարգելիչ և կազմակերպչական միջոցառումների օպերատիվ իրականացման անհրաժեշտությունը:
Բակո Սահակյանը նշել է նաև բնակչության կողմից կորոնավիրուսի կանխարգելմանն ուղղված բոլոր կանոններին հետևելու կարևորությունը, որն իր հերթին հիմք կհանդիսանա համատեղ ջանքերով կանխելու բացասական զարգացումներն Արցախում:
Նախագահը հանձնարարականներ է տվել ներկաներին՝ քննարկված հարցերին համակարգված և արդյունավետ լուծում տալու ուղղությամբ:
Խորհրդակցությանը մասնակցում էին պետնախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանը, Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արշավիր Ղարամյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Bako Sahakyan Holds Consultation on Works of Bodies Coordinating Fight Against Novel Coronavirus
On 24 March Artsakh Republic President Bako Sahakyan convened an enlarged consultation with heads of the republic's state structures, regional administrations and mayor of Stepanakert.
The work carried out by the bodies coordinating the fight against the novel coronavirus was discussed at the consultation.
The Head of the State underscored the necessity of constant monitoring of the epidemiological situation in the republic, prompt implementation of all preventive and organizational measures against the spread of the infection.
Bako Sahakyan noted the significance of following the rules of coronavirus prevention by the population, which in turn will serve as a basis for conjointly avoiding negative developments in Artsakh.
The President gave assignments to the attendees for systemized and efficient solution of the issues under discussion.
Minister of State Grigory Martirosyan, Security Council Secretary Arshavir Gharamyan and other officials participated in the consultation.