Արցախում քննարկել են կորոնավիրուսի դեմ պայքարը համակարգող մարմինների աշխատանքը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 24-ին անց է կացրել ընդլայնված խորհրդակցություն` հանրապետության պետական մարմինների, շրջվարչակազմերի ղեկավարների և Ստեփանակերտի քաղաքապետի մասնակցությամբ:
Խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել է նոր կորոնավիրուսի դեմ պայքարը համակարգող մարմինների կողմից կատարվող աշխատանքը:
Երկրի ղեկավարն ընդգծել է հանրապետությունում համաճարակային վիճակի մշտական դիտարկման, վարակի տարածման դեմ բոլոր կանխարգելիչ և կազմակերպչական միջոցառումների օպերատիվ իրականացման անհրաժեշտությունը:
Բակո Սահակյանը նշել է նաև բնակչության կողմից կորոնավիրուսի կանխարգելմանն ուղղված բոլոր կանոններին հետևելու կարևորությունը, որն իր հերթին հիմք կհանդիսանա համատեղ ջանքերով կանխելու բացասական զարգացումներն Արցախում:
Նախագահը հանձնարարականներ է տվել ներկաներին՝ քննարկված հարցերին համակարգված և արդյունավետ լուծում տալու ուղղությամբ:
Խորհրդակցությանը մասնակցում էին պետնախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանը, Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արշավիր Ղարամյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент Арцаха провел совещание, посвященное борьбе с коронавирусом
Президент Республики Арцах Бако Саакян 24 марта провел расширенное совещание с участием руководителей государственных органов, райадминистраций республики и мэра Степанакерта.
На совещании была обсуждена деятельность органов, координирующих работу по борьбе с новым коронавирусом.
Глава государства подчеркнул необходимость постоянного мониторинга эпидемиологической ситуации в республике, оперативного осуществления всех превентивных и организационных мероприятий по предотвращению распространения инфекции.
Бако Саакян отметил также важность соблюдения населением всех мер профилактики коронавируса, что в свою очередь послужит основой для предотвращения совместными усилиями негативных развитий в Арцахе.
Президент дал присутствующим поручения по комплексному и эффективному решению обсужденных вопросов.
В совещании приняли участие госминистр Григорий Мартиросян, секретарь Совета безопасности Аршавир Гарамян, другие должностные лица.