Արմեն Սարգսյանն ընդունել է Հայկական բարեգործական ընդհանուր միություն (ՀԲԸՄ) Հայաստանի նախագահ Վազգեն Յակուբյանին
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է Հայկական բարեգործական ընդհանուր միություն (ՀԲԸՄ) Հայաստանի նախագահ Վազգեն Յակուբյանին:
ՀԲԸՄ-ն խոշորագույն հայկական հասարակական կազմակերպություն է աշխարհում և իր ներկայացուցչություններն ունի ավելի քան 30 երկրներում: Նախագահ Սարգսյանը հետաքրքրվել է, թե կորոնավիրուսի տարածմամբ պայմանավորված նոր իրավիճակում ինչպես են հայկական գաղթօջախներն ու հայերը տարբեր երկրներում դիմակայում առկա մարտահրավերներին:
Այս համատեքստում քննարկվել է նաև, թե ինչպես կարող են առավել արդյունավետ օգտագործվել Հայկական բարեգործական ընդհանուր միության հնարավորությունները Հայաստանում, Արցախում և Սփյուռքում:

Армен Саркисян принял председателя Армянского благотворительного общего союза (АБОС) от Армении Вазгена Якубяна
Президент Республики Армен Саркисян сегодня принял председателя Армянского благотворительного общего союза (АБОС) от Армении Вазгена Якубяна.
АБОС является крупнейшей армянской общественной организацией в мире, имеющей свои представительства в более чем 30 странах. Президент Саркисян поинтересовался тем, как армянские общины и армяне в разных странах переживают ситуацию, сложившуюся в мире вследствие распространения коронавируса.
В этом контексте обсуждалась также тема того, как могут наилучшим образом использоваться возможности Армянского благотворительного общего союза в Армении, Арцахе и Диаспоре.