Հայաստանում կորոնավիրուսի հաստատված 249 դեպք կա
Հայաստանում մարտի 24-ի ժամը 18.30-ի դրությամբ կորոնավիրուսի հաստատված 249 դեպք կա, որոնց մեծ մասը Երեւանի «Նորք» ինֆեկցիոն հիվանդանոցում են, մյուսները հանրապետության այլ բուժհաստատություններում: Այս մասին նշել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն իր ուղերձում, որը ժողովրդին հղեց մարտի 24-ին, փոխանցում է «Արմենպրես»-ը
«Նրանց մի մասը այս պահին նույնիսկ ջերմություն չունի, ինչը հույս է ներշնչում, որ շատերը կբուժվեն նույնիսկ առանց որեւէ բժշկական միջամտության եւ նրանց այս պահին հիվանդանոցում գտնվելու հիմնական իմաստն այն է, որ չվարակեն ուրիշ քաղաքացիների»,-նշեց վարչապետը:

Число подтвержденных случаев коронавируса в Армении достигло 249
По состоянию на 18:30, 24 марта, в Армении зарегистрировано 249 подтвержденных случаев коронавируса, большинство из которых находятся в ереванской инфекционной больнице ''Норк'', а другие - в других медицинских учреждениях страны. Как передает Арменпресс, об этом заявил премьер-министр Армении Никол Пашинян в своем послании, адресованном народу.
''В настоящее время у некоторых из них даже нет высокой температуры, что вселяет надежду на то, что многие будут вылечены даже без какого-либо медицинского вмешательства, и главная цель пребывания в больнице сейчас - не заразить других граждан'', - сказал премьер-министр.