Արամ Ա կաթողիկոսը Նուբար Աֆեյանի հետ զրուցել է կորոնավիրուսի դեմ պատվաստանյութի մասին
Մեծի Տանն Կիլիկիո Արամ Ա կաթողիկոսը հեռախոսազրույց է ունեցել ամերիկահայ հայտնի գործարար և բարերար, «Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնության համահիմնադիր, ամերիկյան «Moderna Therapeutics» կենսատեխնոլոգիական ընկերության համահիմնադիր և նախագահ Նուբար Աֆեյանի հետ: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, այս մասին տեղեկացնում է Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոսությունը:
Նշվում է, որ Նուբար Աֆեյանը Վեհափառ Հայրապետին մանրամասն ներկայացրել է իր ընկերության կատարած մասնագիտական աշխատանքները: Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Արամ Ա. Վեհափառ Հայրապետը բարձր գնահատանք է հայտնել Նուբար Աֆեյանին՝ նրա աշխատանքը համարելով համամարդկային առաքելություն, որը պատիվ կբերի մեր ազգին ու հայրենիքին։
Ամերիկյան «Moderna Therapeutics» կենսատեխնոլոգիական ընկերությունը ստեղծել է կորոնավիրուսի դեմ պատվաստանյութ, որը մարտի 17-ից կլինիկական փորձարկումներ է անցնում Միացյալ Նահանգների Վաշինգտոն նահանգի Սիեթլ քաղաքում գտնվող Kaiser Permanente առողջապահության հետազոտական ինստիտուտում:

His Holiness Aram I, Catholicos of the Great House of Cilicia, had a telephone conversation with the well-known Armenian-American entrepreneur, philanthropist and venture capitalist Noubar Afeyan, the co-founder and chairman of the US bio-tech company Moderna Therapeutics, the Catholicosate of the Great House of Cilician said, Armenpress reports.
The American Moderna Therapeutics biotechnological company has created a vaccine against the novel coronavirus which has been undergoing clinical trial since March 17 in US, at the Kaiser Permanente healthcare research institution in Seattle, Washington.
During the phone talk Noubar Afeyan released details from the professional works conducted by his company. His Holiness Aram I highly appreciated Noubar Afeyan, calling his work a universal mission which will bring an honor to the Armenian people and the homeland.