Սերժ Սարգսյանը Կոմիտասի անվան պանթեոնում հարգանքի տուրք է մատուցել Անդրանիկ Մարգարյանի հիշատակին
Պետական, քաղաքական գործիչ, նախկին վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանի մահվան տարելիցի կապակցությամբ այսօր Կոմիտասի անվան պանթեոն է այցելել ՀՀ երրորդ նախագահ, ՀՀԿ նախագահ Սերժ Սարգսյանը` անվանի գործչի որդու` Երևանի նախկին քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի հետ և հարգանքի տուրք մատուցել Անդրանիկ Մարգարյանի հիշատակին:
Նախօրեին Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության Գործադիր մարմինը հայտարարություն էր տարածել` խնդրելով կուսակցական ընկերներին, ինչպես նաև ամեն տարի մարտի 25-ին Կոմիտասի անվան պանթեոն այցելող` Անդրանիկ Մարգարյանի ընկերներին, մերձավորներին, նախկին գործընկերներին, անվանի պետական, քաղաքական գործչի հանդեպ մեծագույն հարգանք տածող բազմաթիվ անհատների` այս տարի ձեռնպահ մնալ Պանթեոն այցելությունից, մնալ տանը և Անդրանիկ Մարգարյանի հիշատակին իրենց հարգանքի տուրքը մատուցել` աղոթելով նրա հոգու հանգստության համար:
ՀՀԿ-ն կոչ էր արել մեծագույն վտանգ և լուրջ մարտահարավեր դարձած համավարակի այս ժամանակաշրջանում առավելապես հոգ տանել միմյանց նկատմամբ, ցուցաբերել սոցիալական մեծ պատասխանատվություն, պետական մտածողություն և քաղաքացիական բարձր գիտակցություն` համատեղ ուժերով հաղթահարելու ստեղծված իրավիճակը և երկիրը վերադարձնելու կյանքի բնականոն հուն:

Serzh Sargsyan Pays homage to Andranik Margaryan in Komitas Pantheon
On the occasion of the anniversary of passing of renowned Armenian statesman, politician, former Prime Minister Andranik Margaryan, Third President of the Republic of Armenia, RPA President Serzh Sargsyan joined Andranik Margaryan’s son, former Mayor of Yerevan Taron Margaryan to visit the Komitas Pantheon and pay tribute to Andranik Margaryan’s memory.
A statement was issued yesterday by the Executive Board of the Republican Party of Armenia with a request addressed to party comrades, as well as to Andranik Margaryan’s friends, relatives and former colleagues and thousands of private individuals, who have deep respect for the well-known statesman, political figure to refrain from visiting the Pantheon on March 25 this year, stay at home and pay tribute to his memory by praying for the repose of his soul.
Issued amid the coronavirus pandemic, which proved to be a serious challenge for mankind, the statement urged our fellow countrymen to take care of each other as much as possible, demonstrate great social responsibility, state-wise thinking and high civic consciousness in order to defy the challenge and set the country back to normal.