Սերժ Սարգսյանը Կոմիտասի անվան պանթեոնում հարգանքի տուրք է մատուցել Անդրանիկ Մարգարյանի հիշատակին
Պետական, քաղաքական գործիչ, նախկին վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանի մահվան տարելիցի կապակցությամբ այսօր Կոմիտասի անվան պանթեոն է այցելել ՀՀ երրորդ նախագահ, ՀՀԿ նախագահ Սերժ Սարգսյանը` անվանի գործչի որդու` Երևանի նախկին քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի հետ և հարգանքի տուրք մատուցել Անդրանիկ Մարգարյանի հիշատակին:
Նախօրեին Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության Գործադիր մարմինը հայտարարություն էր տարածել` խնդրելով կուսակցական ընկերներին, ինչպես նաև ամեն տարի մարտի 25-ին Կոմիտասի անվան պանթեոն այցելող` Անդրանիկ Մարգարյանի ընկերներին, մերձավորներին, նախկին գործընկերներին, անվանի պետական, քաղաքական գործչի հանդեպ մեծագույն հարգանք տածող բազմաթիվ անհատների` այս տարի ձեռնպահ մնալ Պանթեոն այցելությունից, մնալ տանը և Անդրանիկ Մարգարյանի հիշատակին իրենց հարգանքի տուրքը մատուցել` աղոթելով նրա հոգու հանգստության համար:
ՀՀԿ-ն կոչ էր արել մեծագույն վտանգ և լուրջ մարտահարավեր դարձած համավարակի այս ժամանակաշրջանում առավելապես հոգ տանել միմյանց նկատմամբ, ցուցաբերել սոցիալական մեծ պատասխանատվություն, պետական մտածողություն և քաղաքացիական բարձր գիտակցություն` համատեղ ուժերով հաղթահարելու ստեղծված իրավիճակը և երկիրը վերադարձնելու կյանքի բնականոն հուն:

Серж Саргсян в Пантеоне имени Комитаса воздал дань уважения памяти Андраника Маргаряна
В связи с годовщиной смерти государственного, политического деятеля, бывшего Премьер-министра Андраника Маргаряна третий Президент РА, Председатель РПА Серж Саргсян вместе с сыном выдающегося деятеля, бывшим мэром Еревана Тароном Маргаряном побывал сегодня в Пантеоне имени Комитаса и воздал дань уважения памяти Андраника Маргаряна.
Накануне было распространено заявление Исполнительного органа Республиканской партии Армении с просьбой к партийным товарищам, а также к ежегодно 25 марта посещающим Пантеон имени Комитаса друзьям, близким, бывшим коллегам Андраника Маргаряна, многочисленным частным лицам, которые испытывают величайшее уважение к известному государственному, политическому деятелю, в этом году воздержаться от посещения Пантеона, оставаться дома и воздать дань своего уважения памяти Андраника Маргаряна, молясь за упокой его души.
РПА призвала в этот период пандемии, которая стала величайшей опасностью и серьёзным вызовом, максимально заботиться друг о друге, продемонстрировать большую социальную ответственность, государственное мышление и высокую гражданскую сознательность, чтобы совместными силами преодолеть создавшуюся ситуацию и возвратить страну в нормальное русло жизни.