Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հունաստանի վարչապետին Անկախության տոնի կապակցությամբ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հունաստանի Հանրապետության վարչապետ Կիրիակոս Միցոտակիսին Անկախության տոնի կապակցությամբ: Ուղերձում, մասնավորապես, նշված է.
«Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ և եղբայրական հույն ժողովրդին Անկախության տոնի կապակցությամբ՝ մաղթելով խաղաղություն, բարօրություն և բարգավաճում:
Հայաստանը մեծապես կարևորում է եղբայրական Հունաստանի հետ նույնական արժեքների, սերտ պատմամշակութային կապերի և երկու ժողովուրդների բարեկամության վրա հիմնված համագործակցության զարգացումը երկկողմ և բազմակողմ ձևաչափերում: Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերով հայ-հունական միջպետական հարաբերությունները կշարունակեն ամրապնդվել և ընդլայնվել` ի շահ մեր երկու ժողովուրդների և երկրների:
Ջերմությամբ եմ հիշում մեր հանդիպումը Նյու Յորքում և վերահաստատում եմ Ձեզ Երևանում հյուրընկալելու պատրաստակամությունս՝ Հայաստան-Հունաստան-Կիպրոս եռակողմ գագաթնաժողովի շրջանակներում, ինչը նոր լիցք կհաղորդի մեր երեք երկրների միջև բազմաբնույթ համագործակցությանը»:

Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Греции по случаю Дня независимости
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Греции Кириакосу Мицотакису по случаю Дня независимости Греческой Республики. В послании, в частности, говорится:
''Сердечно поздравляю Вас и братский греческий народ с Днем независимости, желаю мира, благополучия и процветания.
Армения придает большое значение развитию основанного на одинаковых ценностях, тесных историко-культурных связях и дружбе между двумя народами сотрудничества с братской Грецией в двустороннем и многостороннем форматах. Уверен, что совместными усилиями армяно-греческие межгосударственные отношения будут и впредь укрепляться и расширяться на благо наших двух народов и стран.
Я тепло вспоминаю нашу встречу в Нью-Йорке и подтверждаю свою готовность принять Вас в Ереване в рамках трехстороннего саммита Армения-Греция-Кипр, который придаст новый импульс многоплановому сотрудничеству между нашими тремя странами''.