Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հունաստանի վարչապետին Անկախության տոնի կապակցությամբ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հունաստանի Հանրապետության վարչապետ Կիրիակոս Միցոտակիսին Անկախության տոնի կապակցությամբ: Ուղերձում, մասնավորապես, նշված է.
«Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ և եղբայրական հույն ժողովրդին Անկախության տոնի կապակցությամբ՝ մաղթելով խաղաղություն, բարօրություն և բարգավաճում:
Հայաստանը մեծապես կարևորում է եղբայրական Հունաստանի հետ նույնական արժեքների, սերտ պատմամշակութային կապերի և երկու ժողովուրդների բարեկամության վրա հիմնված համագործակցության զարգացումը երկկողմ և բազմակողմ ձևաչափերում: Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերով հայ-հունական միջպետական հարաբերությունները կշարունակեն ամրապնդվել և ընդլայնվել` ի շահ մեր երկու ժողովուրդների և երկրների:
Ջերմությամբ եմ հիշում մեր հանդիպումը Նյու Յորքում և վերահաստատում եմ Ձեզ Երևանում հյուրընկալելու պատրաստակամությունս՝ Հայաստան-Հունաստան-Կիպրոս եռակողմ գագաթնաժողովի շրջանակներում, ինչը նոր լիցք կհաղորդի մեր երեք երկրների միջև բազմաբնույթ համագործակցությանը»:

Prime Minister Nikol Pashinyan has sent a message of congratulations to Greek Prime Minister Kyriákos Mitsotákis on the country’s Independence Day.
''I cordially congratulate you and the fraternal Greek people on your country’s independence day. I wish you peace, prosperity and progress.
Armenia is eager to further develop cooperation with fraternal Greece in both bilateral and multilateral formats based on shared values, close historical-cultural ties and traditional friendship. I am confident that through joint efforts the Armenian-Greek relations will go strengthening to the benefit of our two peoples and countries.
I have kept fond recollections of our New York meeting and reaffirm my desire to welcome you to Yerevan during the Armenia-Greece-Cyprus trilateral summit, which will add a strong momentum to the ongoing multifaceted cooperation between our three countries,'' the message reads.