Պաշտպանության բանակում առայսօր կորոնավիրուսի դեպք չի գրանցվել. Արցախի ՊԲ
Արցախի Պաշտպանության բանակում առայսօր կորոնավիրուսով հիվանդության ախտանիշով դրական դեպք չի գրանցվել: Այս մասին հայտնում է Արցախի Հանրապետության ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
«Ըստ մեզ հասած տեղեկությունների, քաղաքացիների շրջանում լուրեր են պտտվում առ այն, թե իբր Պաշտպանության բանակում արձանագրվել են նոր տիպի կորոնավիրուսից զինծառայողների վարակման դեպքեր:
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունն ամենայն պատասխանատվությամբ հայտարարում է, որ շրջանառվող լուրերն անհիմն են և որևէ աղերս չունեն իրականության հետ: Պաշտպանության բանակում առայսօր կորոնավիրուսով հիվանդության ախտանիշով դրական դեպք չի գրանցվել:
Միաժամանակ իրազեկում ենք, որ բանակի համապատասխան ծառայությունները բոլոր զորամասերում և ստորաբաժանումներում պարբերաբար իրականացնում են համաճարակի կանխարգելմանն ուղղված համալիր միջոցառումներ՝ զինծառայողների շրջանում վարակի տարածումը կանխելու համար:
Կոչ ենք անում մեր բոլոր համաքաղաքացիներին դրսևորել պատասխանատվության բարձր գիտակցություն, զերծ մնալ երկրի պաշտպանական ոլորտի մասին սոցիալական տարբեր հարթակներում չճշտված տեղեկություններ տարածելուց և հետևել բացառապես պաշտոնական լրահոսին»,- ասված է ՊՆ հայտարարությունում:

Минобороны Арцаха: в Армии обороны случаев заражения коронавирусом не зафиксировано
Министерство обороны Республики Арцах со всей ответственностью заявляет, что в Армии обороны случаев заражения коронавирусом не зафиксировано. Об этом говорится в заявлении Министерства обороны Арцаха, передает News.am
''Согласно дошедшим до нас сведениям, среди граждан ходят слухи о том, что якобы в Армии обороны были зафиксированы случаи заражения военнослужащих от коронавируса нового типа.
Министерство обороны Республики Арцах со всей ответственностью заявляет, что муссируемые слухи безосновательны и не имеют ничего общего с действительностью. В Армии обороны до сих пор не зафиксировано положительных случаев с симптомами коронавируса.
Одновременно сообщаем, что соответствующие службы Армии во всех воинских частях и подразделениях периодически проводят комплексные мероприятия по предотвращению эпидемии, предотвращению распространения инфекции среди военнослужащих.
Призываем всех наших сограждан проявить высокую степень ответственности, воздержаться от распространения неуточненных сведений об оборонной сфере страны на различных социальных площадках и следить исключительно за официальной информацией'', - говорится в заявлении.