Նիդերլանդներից Հայաստան վերադառնալ ցանկացողները կարող են օգտվել Ամստերդամ-Մինսկ-Երևան չվերթից
Նիդերլանդներից Հայաստան վերադառնալ ցանկացող քաղաքացիները կարող են օգտվել «Բելավիա» ընկերության՝ մարտի 29-ին նախատեսված Ամստերդամ - Մինսկ - Երևան չվերթից։ Այս մասին տեղեկացնում է Նիդերլանդներում ՀՀ դեսպանությունը։
«Սիրելի հայրենակիցներ, տեղեկացնում ենք, որ Ռուսաստանի կառավարության որոշմամբ մարտի 27-ից արտերկրի հետ բոլոր չվերթները դադարեցվում են, ինչը նշանակում է, որ դադարեցվելու են նաև չվերթները դեպի Ամստերդամ և Երևան։
Հայաստան վերադառնալ ցանկացող քաղաքացիները կարող են օգտվել մարտի 29-ին նախատեսված «Բելավիա» ընկերության Ամստերդամ - Մինսկ - Երևան չվերթից։ Տոմսերը կարող եք ամրագրել ավիաընկերության կայքում ՝ belavia.by ։ Դեսպանությունը կապի մեջ է «Բելավիա» ընկերության ներկայացուցչության հետ և պատրաստ է աջակցել տեղեր ամրագրելու հարցում՝ դրանց առկայության պարագայում»,- ասվում է դեսպանության տարածած հաղորդագրության մեջ:

Armenian Citizens Wishing to Return from the Netherlands may Do It by Amsterdam-Minsk-Yerevan Flight
biletik.aero
Armenian citizens wanting to return from the Netherlands to Armenia may do it by Amsterdam-Minsk-Yerevan flight of Belavia airline on March 29, aysor.am reports.
Armenian embassy in the Netherlands reminded that with the decision of the Russian government all the flights from and to Russian airports will be suspended from March 27 which means that flights to Amsterdam and Yerevan will be suspended too.
“The citizens who want to return to Armenia may do it by Amsterdam-Minsk-Yerevan flight on March 29 of Belavia airline. The tickets may be booked on belavia.by website. The embassy is in contact with Belavia representation and is ready to assist in booking tickets,” the embassy said in the statement.