Բակո Սահակյանն ԱԱԾ–ում քննարկել է կորոնավիրուսի կանխարգելման միջոցառումները
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 26-ին այցելել է Ազգային անվտանգության ծառայություն, որտեղ անց է կացրել աշխատանքային խորհրդակցություն:
Խորհրդակցությանը արծարծվել են նոր կորոնավիրուսի տարածման կանխարգելման նպատակով իրականացվող համալիր միջոցառումների, կայանալիք համապետական ընտրությունների հետ կապված հարցեր:
Հատուկ ուշադրություն է դարձվել ազգային անվտանգության մարմինների գործունեությանը՝ ուղղված մեր պետության ու ժողովրդի անվտանգության, հասարակության յուրաքանչյուր անդամի պաշտպանվածության ապահովմանը, քաղաքացիների օրինական շահերի ու իրավունքների պաշտպանությանը:
Երկրի ղեկավարն ընդգծել է նաև, որ համապետական ընտրությունների անցկացման ժամանակ անհրաժեշտ է ձեռնարկել բոլոր միջոցները բնակչության առողջության պահպանման համար:
Նախագահ Սահակյանը կարևորել է իրենց լիազորությունների շրջանակում ազգային անվտանգության ծառայողների ակտիվ մասնակցությունը նշված խնդիրների լուծման գործում:

Artsakh President Convened Working Consultation in the National Security Service over Coronavirus
On 26 March Artsakh Republic President Bako Sahakyan visited the National Security Service and convened a working consultation there.
Issues relating to the complex measures taken for preventing the spread of the novel coronavirus, as well as forthcoming state elections were on the consultation agenda.
Particular attention was drawn to the activities of the national security structures aimed at ensuring our state's and people's security, protection of every society member, defense of legitimate interests and rights of citizens.
The Head of the State also underlined that during the state elections all measures should be taken to secure the health of the population.
President Sahakyan highlighted the active participation of the national security servicemen in the solution of the set tasks within their powers.