ԱԳՆ-ը՝ Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև օդափոխադրումների հետ կատարված փոփոխությունների մասին
Նոր տիպի կորոնավիրուսի վարակի տարածմամբ պայմանավորված ՌԴ կառավարության որոշմամբ՝ «Ռուսավիացիան» 2020թ. մարտի 27-ի ժամը 00:00-ից սկսած դադարեցնում է ՌԴ օդանավակայաններից օտարերկրյա օդանավակայաններ և հակադարձ ուղղությամբ իրականացվող կանոնավոր և չարտերային ավիահաղորդակցությունը: Բացառություն են կազմելու օտար երկրներից ՌԴ քաղաքացիների փոխադրումը Ռուսաստան՝ համաձայն ՌԴ ԱԳՆ կողմից կազմված քաղաքացիների ցուցակի, և օտարերկրյա քաղաքացիների՝ օտարերկրյա պետություններ  վերադարձն ապահովող չվերթները՝ ըստ նախապես գնված տոմսերի։
«Հորդորում ենք ՀՀ վերադարձի համար տոմս ձեռք բերած ՀՀ քաղաքացիներին անմիջապես կապ հաստատել ավիաընկերության հետ»,- ասվում է հայտարարության մեջ:

МИД РА - об изменениях в режиме авиасообщения между Арменией и Россией
В соответствии с распоряжением правительства РФ в связи с распространением новой коронавирусной инфекции, начиная с 00ч 00 мин 27 марта 2020 года Росавиация прекращает регулярное и чартерное авиасообщение, осуществляемое из российских аэропортов в аэропорты иностранных государств и в обратном направлении. Исключение составят полеты, связанные с вывозом российских граждан на территорию Российской Федерации из иностранных государств в соответствии со списком граждан, составленным МИД РФ, а также иностранных граждан в иностранные государства по заранее приобретенным авиабилетам.
"Мы призываем граждан Армении, которые уже приобрели билет в Армению, непосредственно связаться с авиакомпанией", - говорится в сообщении МИД РА.