Բակո Սահակյանի նախագահությամբ տեղի է ունեցել կորոնավիրուսի տարածումը կանխարգելող հանձնաժողովի ընդլայնված նիստը
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանի նախագահությամբ մարտի 27-ին տեղի է ունեցել նոր կորոնավիրուսի տարածումը կանխարգելող աշխատանքների համակարգման միջգերատեսչական հանձնաժողովի ընդլայնված նիստ՝ օրենսդիր, գործադիր, դատական եւ այլ պետական մարմինների ներկայացուցիչների մասնակցությամբ:
Նիստում քննարկվել է հանրապետությունում նոր կորոնավիրուսի տարածման կանխարգելման ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքների ընթացքը: Հատուկ ուշադրություն է դարձվել մարտի 31-ին կայանալիք համապետական ընտրությունների ընթացքում բնակչության առողջության պահպանման համար բոլոր կանխարգելիչ միջոցառումների իրականացմանը:
Հանրապետության Նախագահը կոնկրետ հանձնարարականներ է տվել պատասխանատու պաշտոնատար անձանց՝ համապետական այդ կարեւոր իրադարձության պատշաճ մակարդակով անցկացման, ինչպես նաեւ բոլոր ընտրական տեղամասերում, ընտրական հանձնաժողովների վարչական շենքերում, ԿԸՀ մամլո կենտրոնի շենքում սանիտարահիգիենիկ համալիր միջոցառումների իրականացման, ընտրողների եւ ընտրություններին ներգրավվող անձանց ախտահանիչ նյութերով, անհատական դիմակներով, ձեռնոցներով, գրիչներով ապահովման ուղղությամբ:
Իր խոսքում երկրի ղեկավարը նշել է, որ կարվի ամեն ինչ կանխարգելելու նոր կորոնավիրուսի տարածման հետ կապված հնարավոր բացասական հետեւանքները եւ այս կարեւորագույն շրջանը եւս պատվով անցնելու ուղղությամբ:
Նախագահն ընդգծել է, որ բոլոր գործողությունները պետք է ուղղված լինեն մեր երկրի եւ քաղաքացիների բարեկեցության, ազատ, անկախ եւ ժողովրդավարական պետության ապագայի ապահովմանը:
Նիստին մասնակցում էին Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, պետնախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Artsakh President Chaired an Enlarged Meeting of the Interdepartmental Commission Coordinating the Prevention of the Spread of the Novel Coronavirus
On 27 March Artsakh Republic President Bako Sahakyan chaired an enlarged meeting of the Interdepartmental Commission coordinating the prevention of the spread of the novel coronavirus with the participation of representatives of the legislative, executive, judicial and other state bodies.
The process of activities being carried out to prevent the spread of the novel coronavirus in the republic was on the meeting agenda. Special attention was drawn to the implementation of all the preventive measures to protect the health of the population during the March 31 state elections.
The President of the Republic gave concrete assignments to the responsible officials on the proper conduct of this important national event, implementation of complex sanitary and hygienic measures in all the electoral precincts, administrative buildings of electoral commissions, CEC press center building, as well as providing voters and people involved in the elections with disinfectants, personal masks, gloves and pens.
In his speech the Head of the State noted that everything would be done to avoid possible negative consequences related to the spread of the novel coronavirus and to pass this important period with honor as well.
Bako Sahakyan highlighted that all actions should be aimed at ensuring the welfare of our country and citizens, the future of a free, independent and democratic state.
National Assembly chairman Ashot Ghoulyan, minister of state Grigory Martirosyan and other officials participated in the meeting.