Ֆրանսիայում կորոնավիրուսից մահացել է Պատրիկ Դևեջյանը
Նոր տիպի կորոնավիրուսային վարակից (COVID-2019) մահացել է ֆրանսահայ քաղաքական գործիչ Պատրիկ Դևեջյանը։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում է Օ-դը-Սեն դեպարտամենտի Թվիթերի միկրոբլոգը։
Դեպարտամենտի նախագահ 75-ամյա Դևեջյանն օրեր առաջ հայտնել էր, որ հիվանդությունն իրեն էլ է խոցել, բայց բժիշկների շնորհիվ ապաքինվում է։ Ցավոք, բուժանձնակազմին չի հաջողվել փրկել ֆրանսահայ ականավոր գործչի կյանքը։
Պատրիկ Դևեջյանը ծնվել էր 1944թ. օգոստոսի 26-ին։ Նա ակտիվ ներգրավված էր Ֆրանսիայի քաղաքական կյանքում։ 2002 թվականին նշանակվել է տեղական ինքնակառավարման հարցերի նախարար, 2004 թվականին Ֆրանսիայի արդյունաբերության նախարարի պորտֆելն է զբաղեցրել։

Во Франции от коронавируса скончался Патрик Деведжян
Во Франции от коронавируса (COVID-2019) скончался Патрик Деведжян - видный  политический  деятель, армянин по происхождению.
Как передает "Арменпресс", об этом сообщает микроблог Twitter департамента О-де-Сен.
Глава департамента, 75-летний Деведжян, несколько дней назад сказал, что болезнь поразила и его, но он выздоравливает благодаря стараниям врачей. К сожалению, медикам не удалось спасти жизнь видному французскому политическому деятелю.
Патрик Деведжян родился в 1944 году,  26 августа Он активно участвовал в политической жизни Франции. В 2002 году он был назначен министром по вопросам местного самоуправления, а в 2004 году получил портфель министра промышленности Франции.