Արմեն Սարգսյանը հեռախոսազրույցի ընթացքում իր ցավակցություններն է հայտնել Պատրիկ Դևեջյանի որդուն՝ Թոմաս Դևեջյանին
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր հեռախոսազրույց է ունեցել ֆրանսահայ ականավոր քաղաքական գործիչ, Օ դը Սեն դեպարտամենտի խորհրդի նախագահ, ֆրանսիական կառավարության նախկին անդամ Պատրիկ Դևեջյանի որդու՝ Թոմաս Դևեջյանի հետ։
Պատրիկ Դևեջյանի մահվան կապակցությամբ նախագահ Սարգսյանն իր ցավակցություններն է հայտնել Թոմասին և ի դեմս նրա՝ Դևեջյանների ընտանիքին, բարձր գնահատելով Պատրիկ Դևեջյանի մեծ ավանդը Հայաստանի և Ֆրանսիայի միջև բարեկամական կապերի ամրապնդման, մեր ժողովրդի շահերի պաշտպանության գործում։ «Ես կորցրի իմ լավագույն բարեկամներից մեկին»,-ասել է նախագահը, նշելով, որ Պատրիկ Դևեջյանի անունը հիշվելու է խորին հարգանքով։

"Я потерял одного из лучших своих друзей": Армении Саркисян в телефонном разговоре выразил соболезнования сыну Патрика Деведжяна
Президент Республики Армения Армен Саркисян 29 марта имел телефонный разговор с сыном выдающегося франко-армянского политического деятеля, председателя Совета департамента О-де-Сен, бывшего члена французского правительства Патрика Деведжяна Томасом Деведжяном.
В связи с кончиной Патрика Деведжяна президент Саркисян выразил свои соболезнования Томасу и в его лице семье Деведжянов, высоко оценив большой вклад Патрика Деведжяна в укрепление дружественных связей между Арменией и Францией и в дело защиты интересов нашего народа. "Я потерял одного из своих лучших друзей", - сказал президент, отметив, что имя Патрика Деведжяна будут помнить с глубоким уважением.