Բակո Սահակյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Պատրիկ Դևեջյանի ընտանիքին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 30-ին ցավակցական հեռագիր է հղել ֆրանսահայ ականավոր քաղաքական գործիչ Պատրիկ Դեւեջյանի ընտանիքին, տեղեկացնում է Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը:
«Արցախում խոր ցավով տեղեկացանք ֆրանսահայ ականավոր քաղաքական գործիչ, մեծ հայրենասեր Պատրիկ Դեւեջյանի մահվան մասին։
Նա անգնահատելի ավանդ է ունեցել Հայոց ցեղասպանության ճանաչման եւ Հայ դատի պաշտպանության գործում, ըստ ամենայնի նպաստել Սփյուռքում հայ ազգային ինքնության պահպանմանը, Արցախի հետ կապերի զարգացմանն ու համազգային խնդիրների լուծմանը:
Պատրիկ Դեւեջյանի մահը ծանր կորուստ է բոլորիս համար:
Արցախի ժողովրդի, իշխանությունների եւ անձամբ իմ անունից խորին ցավակցություն ու զորակցություն եմ հայտնում հանգուցյալի բոլոր հարազատներին ու մերձավորներին, մաղթում եմ տոկունություն ու ոգու կորով»:

Bako Sahakyan Sent a Condolence Letter to the Family of Patrick Devedjian
On 30 March Artsakh Republic President Bako Sahakyan sent a condolence letter to the family of prominent French political figure of Armenian origin Patrick Devedjian.
"We have learnt with deep sorrow in Artsakh about the death of prominent French political figure of Armenian origin, great patriot Patrick Devedjian.
He has made an invaluable contribution to the recognition of the Armenian Genocide and the defense of the Armenian Cause, contributing in every possible way to the preservation of the Armenian national identity in the Diaspora, the development of ties with Artsakh and the resolution of national issues.
Patrick Devedjian's decease is a huge loss for all of us.
On behalf of the Artsakh people, authorities and myself personally I extend my deepest condolences and support to all the relatives and friends of the deceased, and wish them endurance and tenacity".