Լատվիայում ԱԴ ռեժիմի խախտման տուգանքի չափը կարող է դառնալ 1000 եվրո. Deutsche Welle
Լատվիայի իշխանությունները մտադիր են արտակարագ դրության ռեժիմի սահմանափակումները չպահպանելու համար նախատեսված տուգանքը դարձնել 1000 եվրո և ավելի: Այս մասին հայտնում է Deutsche Welle-ն՝ հղում անելով երկրի Ներքին գործերի նախարար Սանդիս Գիրգենսը:
Պաշտոնյան ցավով նշել է այն, որ Լատվիայի բնակիչները չեն պահպանում արտակարգ ռեժիմի պայմաններում սահմանված կանոնները, սոցիալական տարածությունը:
Նախարարն ասել է, որ արգելքների գործընթացը համակարգելու համար ոստիկանությանն առայժմ բանակի աջակցությունն անհրաժեշտ չէ: Դրա անհրաժեշտությունը կլինի, եթե երկրում սահմանվի ամբողջական արգելափակում:

DW: в Латвии могут ужесточить штраф за несоблюдение режима ЧП
В Латвии штраф за несоблюдение ограничений, связанных с чрезвычайным положением, планируется поднять до 1000 евро и больше. Об этом заявил на Латвийском радио министр внутренних дел Сандис Гиргенс, передает DW.
Он выразил сожаление тем, что жители Латвии не соблюдают правил физического дистанцирования и другие запреты.
По словам министра, органам правопорядка пока не требуется помощь армии, чтобы контролировать запреты, но не исключил, что это будет необходимо в случае, если в стране будет введен полный локдаун. Пока максимальный штраф в перечисленных выше случаях составляет 100 евро.