Թրամփն ու Պուտինը հեռախոսազրույցում քննարկել են կորոնավիրուսի և նավթի գների հարցը. ՌԲԿ
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հեռախոսազրույց է ունեցել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հետ, որի ընթացքում զրուցակիցները քննարկել են կորոնավիրուսի վարակի տարածմանը հակազդելու միջոցները: Ինչպես հայտնում է ՌԲԿ-ն՝ հղում կատարելով ՌԴ նախագահի պաշտոնական կայքին, հեռախոսազրույցը տեղի է ունեցել Սպիտակ տան նախաձեռնությամբ:
Երկու երկրների առաջնորդներն անհանգստություն են հայտնել կորոնավիրուսի գլոբալ տարածման կապակցությամբ:
Պուտինը և Թրամփը կարծիքներ են փոխանակել նաև նավթի համաշխարհային շուկայի ներկայիս վիճակի վերաբերյալ նավթի համաշխարհային գների կտրուկ անկման ֆոնին:
Կողմերը պայմանավորվել են նաև երկկողմ խորհրդակցություններ անցկացնել  էներգետիկայի նախարարների մակարդակով:

Путин и Трамп по телефону обсудили коронавирус и цены на нефть (РБК)
Президенты России и США Владимир Путин и Дональд Трамп обсудили по телефону меры по противодействию распространению в мире коронавирусной инфекции COVID-19. Пресс-служба Кремля сообщила, что ''продолжительный'' разговор состоялся по инициативе Белого дома и обе стороны выразили в ходе него серьезную озабоченность, передает РБК.
В ходе разговора президенты обсудили также состояние нефтяного рынка после резкого падения мировых цен на нефть.
''Проведен также обмен мнениями по текущему состоянию мирового рынка нефти. Условлено о российско-американских консультациях на этот счёт по линии министров энергетики'', - отмечает пресс-служба Кремля.