Սերժ Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Լևոն Արոնյանի կնոջ մահվան կապակցությամբ
ՀՀ երրորդ նախագահ, Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիայի նախագահ Սերժ Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել  Հայաստանի շախմատի տղամարդկանց հավաքական թիմի անդամ, միջազգային գրոսմայստեր Լևոն Արոնյանին` կնոջ` Արիանա Կաոիլիի անժամանակմահվան կապակցությամբ: Սերժ Սարգսյանը խորին վշտակցություն և զորակցություն է հայտնել աշխարհահռչակ շախմատիստին.
«Սիրելի՛ Լևոն,
Մեծ է կորուստը, և  դժվար է գտնել սփոփանքի այն խոսքերը, որ այս ծանր պահին կթեթևացնեին խոր վիշտդ ու կմեղմեին Արիանայի անդառնալի կորստյան ցավը:
Իմ և տիկին Ռիտայի անունից խորին ցավակցություն եմ հայտնում քեզ, քո և Արիանայի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին, մերձավորներին։
Թող Աստված լույսի և խաղաղության մեջ պահի կյանքով այնքան լեցուն սիրելի Արիանայի հոգին և մխիթարություն ու սփոփանք շնորհի ձեզ:
Մենք սգում ենք ձեզ հետ միասին և աղոթում Արիանայի պայծառ հոգու խաղաղության և հանգստության համար»,- ասված է ՍերժՍարգսյանի ցավակցական հեռագրում:

Серж Саргсян направил телеграмму соболезнования в связи с кончиной супруги Левона Ароняна
Третий президент РА, председатель Федерации шахмат Армении Серж Саргсян направил телеграмму соболезнования члену мужской сборной команды Армении по шахматам, международному гроссмейстеру Левону Ароняну в связи с безвременной кончиной его супруги Арианы Каоили. Серж Саргсян выразил глубокое сочувствие и поддержку знаменитому шахматисту:
"Дорогой Левон,
Велика потеря, и трудно найти те слова утешения, которые в этот тяжёлый момент облегчили бы глубокую скорбь и смягчили бы боль невосполнимой утраты Арианы.
От моего имени и от имени госпожи Риты выражаю глубокие соболезнования тебе, членам твоей с Арианой семьи, родным, близким.
Да хранит Господь в свете и мире столь наполненную жизнью душу дорогой Арианы и да ниспошлёт тебе утешение.
Мы скорбим вместе с вами и молимся за мир и покой светлой души Арианы", - сказано в телеграмме соболезнования Сержа Саргсяна.