Նախքան ընտրատեղամասեր այցելելը, զինծառայողներին բաժանվում են պաշտպանիչ դիմակներ, ձեռնոցներ և ախտահանիչ միջոցներ
Նախքան ընտրատեղամասեր այցելելը, զինծառայողներին բաժանվում են պաշտպանիչ դիմակներ, ձեռնոցներ և ախտահանիչ միջոցներ: Այս մասին ասված է Արցախի Պաշտպանության բանակի կողմից տարածված հաղորդագրության մեջ:
«Մարտի 31-ին Արցախի Հանրապետությունում մեկնարկած համապետական ընտրություններին, ինչպես ընտրելու իրավունք ունեցող բոլոր քաղաքացիները, այնպես էլ զինծառայողները այցելում են ընտրատեղամասեր՝ կատարելու իրենց քաղաքացիական պարտքը:
Պետք է նշել, որ հանրապետությունում նոր տեսակի կորոնավիրուսի տարածումը կանխելու միջոցառումների շրջանակում, բանակի հրամանատարության կողմից արվել է առավելագույնը ընտրությունների ժամանակ զինծառայողների շրջանում համավարակի տարածումը բացառելու և վերջիններիս առողջությանը վնաս չհասցնելու համար: Այդ նպատակով, նախքան ընտրատեղամասեր այցելելը, զինծառայողներին բաժանվում են պաշտպանիչ դիմակներ, ձեռնոցներ և ախտահանիչ միջոցներ:
Ընտրություններին մասնակցող զինծառայողները, կարևորելով յուրաքանչյուր քվեի արժեքը, իրենց քաղաքացիական պարտքը կատարում են առավել անվտանգ, բարեկեցիկ ու պաշտպանված Արցախ ունենալու համոզմունքով»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:

Перед посещением избирательных участков военнослужащим Арцаха раздаются защитные маски, перчатки и дезинфицирующие средства
Перед посещением избирательных участков на общегосударственных выборах Республики Арцах военнослужащим раздаются защитные маски, перчатки и дезинфицирующие средства. Об этом говорится в заявлении Армии Обороны Арцаха, передает NEWS.am.
"На общегосударственных выборах, стартовавших 31 марта в Республике Арцах, как и все граждане, обладающие избирательным правом, так и военнослужащие посещают избирательные участки, чтобы выполнить свой гражданский долг.
Следует отметить, что в рамках мероприятий по предотвращению распространения в республике нового вида коронавируса командованием армии было сделано максимально возможное для исключения распространения эпидемии среди военнослужащих во время выборов и дабы не был причинен вред их здоровью. Перед посещением избирательных участков военнослужащим раздаются защитные маски, перчатки и дезинфицирующие средства.
Военнослужащие, участвующие в выборах, осознавая ценность каждого голоса, выполняют свой гражданский долг, руководствуясь убеждением иметь более безопасный, благополучный и защищенный Арцах".