Քննարկվել են տնտեսության առանձին ճյուղերում նպատակային ներդրումային ծրագրերին օժանդակություն ցուցաբերելու քայլերը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ կառավարությունում կայացել է հերթական խորհրդակցությունը, որի ընթացքում քննարկվել են կորոնավիրուսի հետևանքների չեզոքացման հակաճգնաժամային միջոցառումները:
Մասնավորապես, ներկայացվել են տնտեսության առանձին ճյուղերում՝ վերամշակող արդյունաբերության, բարձր տեխնոլոգիաների, գյուղատնտեսության, առողջապահության ոլորտներում նպատակային ներդրումային/զարգացման ծրագրերի իրականացմանն ու խթանմանը վերաբերող տարբեր առաջարկությունների փաթեթներ: Մանրամասն անդրադարձ է կատարվել օժանդակության գործիքակազմերին և հետագա գործողություններին:
Ի լրումն կառավարության նախորդ նիստում հավանության արժանացած ծրագրերի, ներկայացվել են նաև սոցիալական առանձին խմբերին աջակցություն ցուցաբերելու վերաբերյալ առաջարկություններ:
Վարչապետ Փաշինյանը հանձնարարել է ներկայացված առաջարկությունների հիման վրա պատրաստել գործողությունների հստակ քայլեր և միջոցառումներ, որոնք կառավարության որոշումների տեսքով կյանքի կկոչվեն:
Նիկոլ Փաշինյանը պատասխանատուներին հանձնարարել է ավարտել բոլոր նախապատրաստական աշխատանքները, որպեսզի վաղվանից կառավարության հակաճգնաժամային փաթեթների մի մասից, ինչպես հայտարարվել էր գործադիրի մարտի 26-ի նիստում, շահառուները կարողանան օգտվել:

Cостоялось совещание, в ходе которого были обсуждены меры по устранению экономических последствий коронавируса
Под председательством премьер-министра Никола Пашиняна в правительстве состоялось очередное совещание, в ходе которого были обсуждены меры по устранению экономических последствий коронавируса.
В частности, были представлены различные пакеты предложений по реализации и стимуляции целевых программ инвестиций/развития в отдельных секторах экономики, в частности, в сферах обрабатывающей промышленности, высоких технологий, сельского хозяйства, здравоохранения. Были подробно затронуты инструменты поддержки и дальнейшие действия.
В дополнение к программам, утвержденным на предыдущем заседании правительства, были также представлены предложения по поддержке отдельных социальных групп.
Премьер-министр Пашинян поручил разработать конкретные шаги и меры на основе озвученных предложений, которые будут реализованы в виде решений правительства.
Никол Пашинян поручил ответственным лицам завершить все подготовительные работы, чтобы бенефициары с завтрашнего дня могли воспользоваться некоторыми антикризисными пакетами правительства, как было объявлено на заседании правительства 26 марта.