Արցախում նախագահական ընտրություններում առաջատարը Արայիկ Հարությունյանն է. խոսնակ
Այս պահի դրությամբ Արցախում մշակած քվեաթերթիկների արյդունքներով Արայիկ Հարությունյանն առաջատարն, նա ստացել է  33 000  ձայն: Այս մասին NEWS.am-ի հետ զրույցում ասել է «Ազատ Հայրենիք» կուսակցության ղեկավար, Արցախի նախագահի թեկնածու Արայիկ Հարությունյանի խոսնակ Վահրամ Պողոսյանը՝ ներկայացնելով Արցախի նախագահի ընտրության նախնական ցուցանիշները:
«60 հազարից ավելի քվեաթերթիկ մշակվել է, դրանցից  33 000 ձայն ստացել է  Արայիկ Հարությունյանը: Դեռ 15 000 քվեաթերթիկ պետք է մշակվի, որպեսի ընտրություններն առաջին փուլով ավարտվեն: Այս 15 000 մեզ 5 000 ձայն է պետք»,- նշել է Պողոսյանը:
Նրա խոսքով՝ երկրորդ տեղում Մասիս Մայիլյանն է, նա ստացել է  16 300 ձայն, երրորդ տեղում  Վիտալի Բալասանյանն է, նա ստացել է 8 600 ձայն»,- ասաց նա:

Пресс-секретарь: на данный момент на президентских выборах в Арцахе лидирует Араик Арутюнян
На данный момент  на президентских выборах в Арцахе по результатам обработанных бюллетеней лидирует Араик Аруютнян. Он набрал 33 000 голосов. Об этом Новости Армении - NEWS.am сообщил пресс-секретарь кандидата в президенты Арцаха, главы партии ''Свободная Родина'' Араика Арутюняна Ваграм Погосян.
По его словам, обработаны более 60 тысяч бюллетеней, из которых 33 000  - в пользу Арутюняна. ''Должны быть обработаны еще 15 000, чтобы первый тур выборов завершился. Из этих 15 00 нам нужно 5000 голосов'', - отметил Погосян.