Առողջապահական նոր ենթահամակարգին անհրաժեշտ են մի քանի մասնագիտություններով բուժաշխատողներ. ԱՆ
Կորոնավիրուսի դեմ պայքարի համար նոր ստեղծվող առողջապահական ենթահամակարգը կարիք ունի բուժաշխատողների: Այս մասին իր «Ֆեյսբուք»-ի էջում հայտնել է ՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը, փոխանցում է Armenpress-ը:
Դիմելով բուժաշխատղներին՝ Թորոսյանն ասել է. «Այս լարված և ծանր օրերին մեր ժողովուրդը ավելի շատ ունի ձեր բոլորի կարիքը:Կորոնավիրուսի դեմ պայքարի համար նոր ստեղծվող առողջապահական ենթահամակարգը կարիք ունի բուժաշխատողների, առանց որոնց հնարավոր չի լինի այդ բժշկական կենտրոններում բուժել կորոնավիրուսով հիվանդանցած մեր քաղաքացիներին: Այդ համակարգը ոտքի կանգնեցնելու և ամբողջ թափով գործարկելու համար մեզ անհրաժեշտ են մինչև 55 տարեկան հետևյալ մասնագիտությամբ բուժաշխատողները, որոնք կարճատև վերապատրաստում կանցնեն հատուկ կորոնավիրուսային հիվանդության բուժման սկզբունքների վերաբերյալ և կանցնեն աշխատանքի կորոնավիրուսի բուժմամբ զբաղվող ԲԿ-ներից որևէ մեկում»,-գրել նախարարը:
Այդ մասնագիտություններն են. ընդհանուր կամ թերապևտիկ պրոֆիլի բժիշկներ (այլ պրոֆիլի բժիշկներ նույնպես կարող են դիմել), լաբորատոր գործ մասնագիտությամբ բժիշկներ, ռեանիմատոլոգներ, բուժքույրեր, մայրապետեր:
Դիմելու համար ինքնակենսագրականները պետք ուղարկել [email protected] էլ.հասցեով կամ զանգահարել 060808003 (ներքին 3101, 3102) կամ բջջային 091190875 հեռախոսահամարներով:

Новой подсистеме здравоохранения Армении необходимы медработники по нескольким специальностям
Для борьбы с коронавирусом новая медицинская подсистема нуждается в медработниках. Об этом на своей странице в Facebook сообщил министр здравоохранения Армении Арсен Торосян, передает "Арменпресс".
Обращаясь к медработникам, Торосян сказал: "В эти напряженные и тяжелые дни наш народ больше, чем когда либо, нуждается во всех Вас. Для борьбы с коронавирусом новая медицинская подсистема нуждается в медработниках, без которых невозможно будет лечить больных коронавирусом в этих медицинских центрах. Для того, чтобы поставить эту систему на ноги и задействовать ее в полном объеме, нам необходимы медработники в возрасте до 55 лет по следующим специальностям, которые пройдут краткую переподготовку по принципам лечения специальной коронавирусной болезни и приступят к работе в одном из медцентров, занимающихся лечением коронавируса", - написал министр.
Эти специальности: врачи общего или терапевтического профиля (другие врачи профиля также могут обратиться), врачи по специальности "лабораторное дело", реаниматологи, медсестры. Необходимо отправить резюме на адрес :[email protected]  или звонить по номерам 060808003 (внутренний 3101, 3102), мобильный 091190875.