Պուտինը և Էրդողանը քննարկել են Իդլիբում տեղի ունեցող իրավիճակը. ՌՏ
Ռուսաստանի և Թուրքիայի նախագահներ Վլադիմիր Պուտինը և Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հեռախոսազրույց են ունեցել, որի ընթացքում քննարկել են սիրիական հակամարտության կարգավորման, այդ թվում՝ Իդլիբում տեղի ունեցող իրավիճակը:
«Տեղի է ունեցել մտքերի փոխանակում սիրիական հակամարտության կարգավորման հարցերի, ներառյալ Իդլիբում իրավիճակի կայունացման ուղղությամբ ռուս-թուրքական պայմանավորվածությունների կյանքի կոչման շուրջ: Երկու երկրների նախագահներն արծարծել են նաև լիբիական հիմնախնդիրը»,- հայտնում է RT-ն՝ հղում կատարելով Կրեմլի պաշտոնական կայքին:
Բացի այդ բանակցությունների ընթացքում կողմերը քննարկել են կորոնավիրուսին առնչվող և Ռուսաստանի քաղաքացիների վերադարձը Թուրքիայից ապահովելու հարցեր:

Putin, Erdogan Discuss Cooperation in Returning Russians Home from Turkey: TASS
Russian and Turkish Presidents Vladimir Putin and Recep Tayyip Erdogan have had a phone call to inform each other about the measures undertaken to curb spread of the coronavirus pandemic and hashed over cooperation in bringing Russians currently stranded in Turkey back home, the Kremlin press service said Wednesday, TASS reports.
"The situation emerged amid the coronavirus pandemic spread was considered. The leaders informed each other about the measures taken to fight the infection. Particular attention was placed on the cooperation in bringing home Russian citizens staying in Turkey," the statement says.
The Turkish leader’s office issued a communique, saying, "the talks discussed issues of cooperation to fight coronavirus."