Պուտինը և Էրդողանը քննարկել են Իդլիբում տեղի ունեցող իրավիճակը. ՌՏ
Ռուսաստանի և Թուրքիայի նախագահներ Վլադիմիր Պուտինը և Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հեռախոսազրույց են ունեցել, որի ընթացքում քննարկել են սիրիական հակամարտության կարգավորման, այդ թվում՝ Իդլիբում տեղի ունեցող իրավիճակը:
«Տեղի է ունեցել մտքերի փոխանակում սիրիական հակամարտության կարգավորման հարցերի, ներառյալ Իդլիբում իրավիճակի կայունացման ուղղությամբ ռուս-թուրքական պայմանավորվածությունների կյանքի կոչման շուրջ: Երկու երկրների նախագահներն արծարծել են նաև լիբիական հիմնախնդիրը»,- հայտնում է RT-ն՝ հղում կատարելով Կրեմլի պաշտոնական կայքին:
Բացի այդ բանակցությունների ընթացքում կողմերը քննարկել են կորոնավիրուսին առնչվող և Ռուսաստանի քաղաքացիների վերադարձը Թուրքիայից ապահովելու հարցեր:

Путин и Эрдоган обсудили ситуацию в Идлибе (РТ)
Президенты России и Турции Владимир Путин и Реджеп Тайип Эрдоган в ходе телефонного разговора обсудили вопросы сирийского урегулирования, включая ситуацию в Идлибе.
''Продолжен предметный обмен мнениями по вопросам сирийского урегулирования, включая реализацию российско-турецких договорённостей от 5 марта 2020 года по стабилизации обстановки в идлибской зоне. Также затронута ливийская проблематика'', - говорится в сообщении пресс-службы Кремля, передает RT
Кроме того, стороны обсудили пандемию коронавируса и обеспечение возвращения на родину находящихся в Турции российских граждан.