ՊՆ-ն հերքում է ադրբեջանական տեղեկատվությունը
Հայ-ադրբեջանական սահմանին իրավիճակը հանգիստ է։ Ադրբեջանը կեղծ տեղեկատվություն է տարածում՝ փորձելով քողարկել սեփական գործողությունները: Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է ՊՆ մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը:
«Ադրբեջանական պաշտոնական տեղեկատվական հարթակները տարածում են սահմանապահ ծառայության բացարձակապես կեղծ և շինծու տեղեկությունները սահմանին տիրող իրավիճակի մասին։ ԱՀ ՊՍԾ-ն ապրիլի 1-ին, ապա նաև ապրիլի 3-ին նույնաբովանդակ անհիմն տեղեկություններ է տարածել, թե, իբր, հայկական զինված ուժերի ստորաբաժանումները կրակ են բացել ադրբեջանական գյուղերի, դիրքերի, տրանսպորտային միջոցների և գյուղատնտեսական աշխատանքներ իրականացնող ԱՀ քաղաքացիների ուղղությամբ։
Այսպիսով, ադրբեջանական կողմը փորձ է կատարում քողարկել սեփական գործողությունները, որոնց նպատակն է ապակայունացնել իրավիճակը սահմանին։ Նմանաբովանդակ տեղեկատվական նախապատրաստական աշխատանք է իրականացվել մարտի 30-ի չհաջողված դիվերսիոն ներթափանցման փորձից առաջ։

Azerbaijan Tries To Cover Up Its Own Actions By Spreading Desinformation
Azerbaijani official information platforms disseminate the border service’s absolutely false and concocted information about the situation at the border. Shushan Stepanyan, Spokesperson of the Republic of Armenia Ministry of Defense (RA MOD), wrote about this on Facebook, NEWS.am reports.
"On April 1, and then on April 3, the AR SBS [Azerbaijan Republic State Border Service] disseminated similar baseless information that, allegedly, the units of the Armenian Armed Forces opened fire on Azerbaijani villages, positions, vehicles, and AR citizens carrying out agricultural work," she added. "Thus, the Azerbaijani side is trying to cover up its own actions, which aim to destabilize the situation at the border. Such kind of information preparatory work was carried out before the failed sabotage infiltration attempt on March 30.