Ապրիլի 5-ին՝ ժամը 17:30-ի սահմանում, ՊԲ արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից, հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող, 2000թ. ծնված Արայիկ Ռոբերտի Շախպազյանը:
Վիրավորում ստացած զինծառայողն անմիջապես տեղափոխվել է զինվորական հոսպիտալ, նրա վիճակը գնահատվում է բավարար:
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կոչ է անում հակառակորդ կողմին ձեռնպահ մնալ սադրիչ գործողություններից և հայտարարում, որ իրադրության հետագա լարման դեպքում հետևանքների ողջ պատասխանատվությունն ընկնելու է ադրբեջանական կողմի վրա:

Artsakh Defense Army soldier Arayik Shakhpazyan (born in 2000) has been wounded from the fire opened by the Azerbaijani side on April 5 at about 5.30pm local time, Aysor.am reports.
The wounded soldier was immediately transported to military hospital. Doctors assess his condition as satisfactory.
Examination is underway to reveal the details of the case.
Artsakh Defense Ministry urged the adversary to abstain from provocative actions, stressing that in case of escalation of the situation the Azerbaijani side will be the one responsible for the consequences.