Կորոնավիրուսով վարակվածներից 146-ն ունի թոքաբորբ, 35-ի վիճակը ծանր է, 8-ինը՝ ծայրահեղ ծանր. նախարար
Կորոնավիրուսով վարակված պացինետների մեծ մասը նույնիսկ ջերմություն չունի, սակայն ունենք թոքաբորբ ունեցող 146 պացիենտ: Այս մասին ապրիլի 6-ին ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում հայտարարեց առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը:
«Ծանր վիճակում է գտնվում 5 հոգի: Նրանք դեռ ռեանիմացիոնում չեն, բայց թթվածնի կարիք ունեն, որը նրանք ստանում են հիվանդանոցներում: Ծայրահեղ ծանր ունենք 8 հոգի:
Ցավոք ունենք մահ, 68 տարեկան քաղաքացու կյանքը փրկել չի հաջողվել: Նա ունեցել է հարակից խրոնիկ հիվանդություններ՝ շաքարային դիապետ, հիպերտոնիա, գլխուղեղի իշեմիկ ինսուլտ»,-ասել է նախարարը:
Նրա խոսքով՝ այս պահին մեկուսացման վայրերում է գտնվում 1500 քաղաքացի:
«Ինքնամեկուսացման տակ է գտնվում ավելի քան 5 հազար քաղաքացի: Մենք արդեն 400-ից ավելի ինքնամեկուսացումից դուրս եկած քաղաքացիներ ունենք: Նրանց թիվը մեծանում է»:

Минздрав Армении: в Армении 8 пациентов с коронавирусом находятся в крайне тяжелом состоянии
В Армении 8 из 833 пациентов находятся в крайне тяжелом состоянии, еще 35 – в тяжелом состоянии, но не в реанимации. Об этом во время прямого эфира в Facebook заявил 6 марта министр здравоохранения Республики Арсен Торосян, передает News.am.
По его словам, у 146 больных диагностирована пневмония, остальные чувствуют себя хорошо, и у них почти нет температуры. При этом, он отметил, что на данный момент на карантине находятся 1500 граждан, еще более пять тысяч человек самоизолировались, добавив к этому, что более 400 человек уже вышли из самоизоляции.