Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մայրության և գեղեցկության տոնի առթիվ
Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մայրության և գեղեցկության տոնի առթիվ: ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչության հաղորդագրության համաձայն, ուղերձում, մասնավորապես, ասված է․
«Սիրելի կանայք,
Այս տարի հատուկ ջերմությամբ և սիրով եմ շնորհավորում ձեզ Մայրության և գեղեցկության տոնի առթիվ։
Առանձնակի շնորհավորանքներս, բարեմաղթանքի ու շնորհակալության խոսքերս բժիշկ և բուժաշխատող կանանց, որոնք միշտ և հատկապես այս դժվարին օրերին զօր ու գիշեր, բժշկական օգնության հետ մեկտեղ հարազատի հոգատարություն ու խնամք են ցուցաբերում բուժհաստատություններում գտնվող հիվանդների հանդեպ։
Երախտագիտությունս նաև բոլոր այն կանանց՝ ոստիկան թե զինվորական, փրկարար թե ծառայող, ովքեր աշխատանքի, մասնագիտության բերումով և հոգու կանչով այս օրերին վտանգում են իրենց կյանքն ու առողջությունը բոլորիս համար, այն կանանց, ում ամուսիններն այս օրերին հիվանդանոցներից, ծառայությունից ու աշխատավայրից գրեթե տուն չեն գալիս՝ իրենց պարտքը կատարելով:
Կինը և հատկապես հայ կինը մշտապես եղել է ընտանիքի սյունն՝ իր վրա վերցնելով առավելագույն ծանրությունը, հոգսերն ու դժվարությունները։ Հիմա, երբ իրավիճակից ելնելով, շատերը ստիպված են առավելապես տանը մնալ, կնոջ հոգսն ու ծանրաբեռնվածությունն ավելի են մեծացել՝ պայմանավորված նաև առօրյա ընտանեկան կյանքի կազմակերպմամբ, երեխաների և թոռների հեռավար կրթությամբ, տնտեսական խնդիրներով և այլն։ Սակայն հայ կինը երբեք չի ընկճվել ու միշտ կարողացել է ամուր մնալ, հավատալով, որ ցանկացած դժվարություն անցողիկ է։
Սիրելիներս,
Գարունը միշտ սպասումներով ու հույսերով է լի։ Այս տարվա տոնական շնորհավորանքների մեջ միգուցե արտաքին փայլն ու ձևը մի փոքր ավելի զուսպ են։ Սակայն հավատացեք, որ մեր սերն ու երախտագիտությունը ձեր հանդեպ երբեք չեն փոխվում՝ երբ հայրը հուզվում է փոքրիկ դստեր ճռվողյունից, երբ երիտասարդի սիրտը թրթռում է սիրելիի ժպիտից, երբ, անկախ տարիքից, կարոտում ենք մեր մորն ու կնոջը, և մեր թոռան մեջ տեսնում նրանց շարունակությունը:

Армен Саркисян направил поздравительное послание по случаю Дня материнства и красоты
Президент Республики Армения Армен Саркисян направил поздравительное послание по случаю праздника материнства и красоты. Как сообщили в управлении по связям с общественностью аппарата президента Армении.
В этом году с особой теплотой и любовью поздравляю Вас с праздником материнства и красоты!
Мои особые поздравления, слова добрых пожеланий и благодарности врачам и медработницам, которые всегда и особенно в эти трудные дни – и днем и ночью, наряду с профессиональной помощью, оказывают внимание и заботу больным, находящимся в медучреждениях.
Я признателен всем женщинам-полицейским, военным, спасателям и служащим, которые по роду своей работы, профессии и по зову души в эти дни во имя нас ставят под угрозу свою жизнь и здоровье, тем женщинам, чьи супруги в эти дни почти не возвращаются домой из больниц, со службы и с рабочего места, выполняя свой долг.
Женщина и особенно армянская женщина всегда была опорой семьи, брала на себя максимальную тяжесть, заботу и все трудности. Сейчас, когда, исходя из ситуации, многие вынуждены оставаться преимущественно дома, забота и нагрузка женщин увеличились, что обусловлено такжеи и организацией повседневной семейной жизни, дистанционным образованием детей и внуков, экономическими проблемами и т. д. Однако армянская женщина никогда не сдавалась и всегда оставалась сильной, веря, что любая трудность - преходяща.
Дорогие мои!
Весна всегда полна ожиданий и надежд! Внешний блеск и форма праздничных поздравлений в этом году, возможно, чуть сдержаннее. Но верьте, что наша любовь к Вам и признательность Вам никогда не изменяться. Отец волнуется от крика своей маленькой дочурки, сердце молодого человека вибрирует от улыбки любимой, независимо от возраста, мы скучаем по нашей матери и жене, и в наших внуках видим их продолжение.