Ապրիլյանի հանձնաժողովը ոչ պարզորոշ պատասխաններ է ներկայացրել. Սերժ Սարգսյանի դիրքորոշման մասին այսօր կտեղեկացվի
ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի գրասենյակը 2016թ. ապրիլին ծավալված ռազմական գործողությունների հանգամանքները ուսումնասիրելու նպատակով ստեղծված հատուկ քննիչ հանձնաժողովից այսօր ստացել է պատասխան գրություն, որտեղ հանձնաժողովը ոչ պարզորոշ պատասխաններ է ներկայացրել գրասենյակի կողմից բարձրացված հարցերի վերաբերյալ: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ երրորդ նախագահի գրասենյակը։
«Այն զեկուցվել է նախագահ Սարգսյանին:
Նման ձևակերպումներով անորոշ պատասխանների վերաբերյալ ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի դիրքորոշման մասին գրասենյակն այսօր կտեղեկացնի»,– հայտնում են գրասենյակից:

April 2016 Parliament Inquiry Committee Has Provided Vague Answers: Office of Armenia's 3rd President
The office of the third President of the Republic of Armenia (RA), Serzh Sargsyan, received a reply letter today from the National Assembly Inquiry Committee for Examining the Circumstances of the Military Activities of April 2016, in which the committee provided vague answers to questions raised by the office, the latter informed in a statement on Wednesday, News.am reports.
"It was reported to President Sargsyan," the statement also reads, in particular. "Today the office will inform about RA third President Serzh Sargsyan’s position on the vague answers with such wording."