Իրանի ԱԳ նախարարը ցավակցություն է հայտնել ՀՀ-ում կորոնավիրուսի հետևանքով գրանցված զոհերի կապակցությամբ
Ապրիլի 8-ին իրանական կողմի նախաձեռնությամբ ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը հեռախոսազրույց ունեցավ Իրանի արտաքին գործերի նախարար Մոհամմադ Ջավադ Զարիֆի հետ:
Զրուցակիցները մտքեր փոխանակեցին նոր տիպի կորոնավիրուսի դեմ պայքարի ուղղությամբ գործադրվող ջանքերի վերաբերյալ: Նախարար Զարիֆը Իրանի կառավարության անունից ցավակցություն հայտնեց իր գործընկերոջը՝ կորոնավիրուսի հետևանքով գրանցված զոհերի կապակցությամբ և զորակցություն մաղթեց հայ ժողովրդին:
ԱԳ նախարար Մնացականյանը ներկայացրեց ՀՀ կառավարության կողմից համավարակի տարածման դեմ արդյունավետ պայքարելու ուղղությամբ գործադրվող ջանքերը և բարձր գնահատեց Իրանի կողմից արտահայտված զորակցությունը: Անդրադարձ կատարվեց կորոնավիրուսի դեմ համընդհանուր պայքարին և ստեղծված պայմաններում հայ-իրանական համագործակցությանը:

Zohrab Mnatsakanyan Had a Phone Conversation with Mohammad Javad Zarif, the Foreign Minister of Iran
On April 8, at the initiative of the Iranian side, Foreign Minister Zohrab Mnatsakanyan had a phone conversation with Mohammad Javad Zarif, the Foreign Minister of Iran.
The interlocutors exchanged views on the efforts aimed at fighting against COVID 19. On behalf of the Government of Iran, Minister Zarif expressed his condolences upon the victims of the novel coronavirus and expressed solidarity to Armenian people.
Foreign Minister Mnatsakanyan presented the efforts of the Armenian Government aimed at effectively fighting against the spread of COVID19 and highly valued the solidarity expressed by Iran. The sides touched upon the common fight against COVID19 and the Armenian-Iranian cooperation in the current situation.