Էրդողանը պատրաստակամություն է հայտնել Հայաստանին դեղորայքով օգնելու
Ապրիլի 8-ին Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը զանգահարել է Պոլսո Հայոց պատրիարք արք. Սահակ Մաշալյանին: Այս մասին տեղեկանում ենք Պոլսի Հայոց պատրիարքարանի ֆեյսբուքյան էջից:
Հեռախոսազրույցի ընթացքում Էրդողանը հետաքրքրվել է Մաշալյանի որպիսությամբ և շնորհակալություն հայտնել անապահովների հիմնադրամին հայ համայնքի կողմից գումարային աջակցության համար։
Էրդողանը հայտնել է, որ հեշտացրել է ՀՀ քաղաքացիների վերադարձի գործընթացը հայրենիք, ինչպես նաև պատրաստակամություն է հայտնել Հայաստանին օգնել դեղորայքի հարցում։

Президент Турции выразил готовность оказать помощь Армении в виде медикаментов
Константинопольский Патриархат Армянской Апостольской церкви распространил сообщение о состоявшемся телефонном разговоре между президентом Турции Реджепом Тайипом Эрдоганом и Константинопольским патриархом ААЦ епископом Сааком Машаляном, передает РУСАРМИНФО.
В опубликованном на странице Патриархии в Facebook сообщении отмечается,что Эрдоган позвонил Машаляну и выразил готовность оказать помощь Армении в виде медикаментов.
Президент Турции также поблагодарил армянскую общину за участие в сборе средств в рамках марафона "Нам нас достаточно, Турция", а также сообщил, что процедура возвращения армянских граждан из Турции в Армению упрощена.