Արցախում կորոնավիրուսով վարակված քաղաքացու վիճակը կայուն է, ներկա պահին անհանգստացնող հանգամանք չկա
Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարությունից տեղեկացնում են, որ կորոնավիրուսով վարակված քաղաքացու առողջական վիճակը բժիշկների գնահատմամբ կայուն է, ներկա պահին անհանգստացնող հանգամանք չկա:
Միրիկ և մերձակա համայնքներից ջերմություն կամ վարակին բնորոշ ախտանիշներ ունեցող քաղաքացիներ չկան. տեղում շուրջօրյա հերթապահություն իրականացնող բուժանձնակազմը որևէ բողոք չի ստացել, իսկ տեղում իրականացված մշտադիտարկումներն որևէ խնդիր չեն արձանագրել:
Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարությունից տեղեկացնում են, որ, այս պահի դրությամբ, երեք քաղաքացուց վերցվել է փորձանմուշ և ուղարկվել թեստավորման: Նրանցից մեկը կորոնավիրուսով վարակված հիվանդի ընտանիքի անդամ է, իսկ երկուսը առողջապահական բուժհաստատություններ դիմած քաղաքացիներ են (փոխկապակցված չեն Միրիկ համայնքի հաստատված դեպքի հետ):

Ministry of Health: Coronavirus Patient in Artsakh Republic is in Stable Condition
According to the Ministry of Health of the Artsakh (Nagorno-Karabakh) Republic, doctors say the health condition of the person infected with the coronavirus is stable, and there are no circumstances of concern at the moment, News.am reports.
There are no persons running a fever or having symptoms typical of the coronavirus at Mirik village and the communities nearby, the medical staff on duty in the area has not received any complaints, and the on-site monitoring has not recorded any problems.
The ministry also informed that samples were taken from three other persons and were sent for tests. One of them is a family member of the patient infected with the coronavirus, whereas the two others had applied to healthcare facilities and are not linked to the coronavirus case that was confirmed in Mirik.