Հակաճգնաժամային միջոցառումների շրջանակում արդեն բաշխվել է 3 մլրդ 670 մլն դրամ
Հայաստանի կառավարության հակաճգնաժամային միջոցառումների շրջանակում արդեն բաշխվել է 3 միլիարդ 670 միլիոն դրամ: Այդ մասին կառավարության նիստում հայտարարեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ ավելացնելով, որ սա գործադիրի կողմից նախատեսված աջակցության ռեսուրսների 10  տոկոսից էլ պակաս է:
Կառավարության ղեկավարը նշեց, որ ամենօրյա ռեժիմով թարմացվում են տվյալները: «Մի քանի օրվա բազան կամբողջանա ու ամբողջ օգնությունը, աջակցության փաթեթներն արդեն հասանելի կլինեն քաղաքացիներին, ովքեր շահառու են:
Վարչապետը նշեց, որ այս օրերին կառավարությանը նաև բազմաթիվ առաջարկություններ են ներկայացվում:
«Այդ առաջարկների հեղեղից գլխապտույտ կարելի է ստանալ: Ուզում եմ ընդգծել, որ մենք ամենօրյա ռեժիմով աշխատում ենք, կառավարությունը հստակ ռազմավարություն ունի, թե ինչպես է հաղթահարելու ճգնաժամը, իհարկե, մենք կլսենք բոլորին, բայց մեր քայլերը տեղավորվելու են մեր ռազմավարության մեջ», - ասաց Նիկոլ Փաշինյանը։

Armenian PM: The Released Money is Not Even 10% of the Planned Relief
The Armenian government has so far distributed 3 billion 670 million drams in relief for businesses and socially vulnerable citizens amid the coronavirus crisis, PM Nikol Pashinyan said during the Cabinet meeting. On April 7 the number was 2 billion 353 million, Armenpress reports.
The PM said the released money is not even 10% of the planned relief which is gradually being distributed.
He said the entire package will be accessible to all eligible citizens and businesses in a few days.
Pashinyan said “the government has a clear strategy” on how to overcome the crisis and nevertheless they will hear out all recommendations and proposals which are being submitted.