Արցախում կորոնավիրուսի ևս 2 դեպք է հաստատվել
Արցախի Հանրապետությունում ևս երկու անձի մոտ կորոնավիրուսի ախտորոշման թեստի պատասխանը եղել է դրական. դեպքերի թիվը հասել է 3-ի:  Այս մասին մասին տեղեկացնում է Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարությունը:
«Նրանցից մեկն ապրիլի 7-ին հաստատված վարակակրի հարսն է, ով ապրիլի 2-ից արդեն ինքնամեկուսացվել էր: Երկրորդը ՀՀ-ից Արցախ մուտք գործած ՀՀ քաղաքացի է, որի անհատական քարտի լրացման ժամանակ պարզվել է, որ եկել է ռիսկային բնակավայրից:
Այդ քաղաքացին ևս, մինչ թեստավորումը գտնվել է ինքնամեկուսացման մեջ, և առաջիկայում նրան տեղափոխելու են Հայաստանի Հանրապետություն: Հաշվի առնելով այն հանգամանքը, որ հաստատված կորոնավիրուսի վարակով երկրորդ անձը, ունենալով Մոշաթաղ համայնքի գրանցում, մարտի 31-ին կայացած ընտրությունների օրը քվեարկել էր Միրիկի հարևան Մոշաթաղ համայնքում, այստեղ արդեն մի քանի օր է ուժեղացված ծառայություն են իրականացնում ԱՀ ԱՆ «Համաճարակաբանության և հիգիենայի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի Քաշաթաղի շրջանային բաժնի մասնագետները, իսկ գյուղի բնակիչները պատասխանատուների հորդորով ինքնամեկուսացվել էին իրենց առանձնատներում»,-հայտնում են նախարարությունից:
Նախարարությունը կեղծ և չստուգված լուրերից խուսափելու համար կրկին կոչ է արել հետևել պաշտոնական լրահոսին, որը ներկայացվում է Արցախի Հանրապետությունում ձևավորված նոր կորոնավիրուսի տարածման կանխարգելման աշխատանքները համակարգող միջգերատեսչական հանձնաժողովի տեղեկատվական շտաբի միջոցով:

В Арцахе подтвердились два новых случая заражения коронавирусом
Министерство здравоохранения Арцаха сообщило, что сегодня результаты 2 из 3 тестов на наличие коронавируса оказались положительными, передает Panorama.am.
Среди них – невестка жителя, у которого 7 апреля подтвердился вирус и который с 2 апреля был изолирован. Второй – гражданин Армении, прибывший из Армении в Арцах, при заполнении индивидуальной карты которого выяснилось, что он приехал из населенного пункта повышенного риска. Этот гражданин также до тестирования находился в самоизоляции, и в ближайшее время его доставят в Республику Армения. Подробности передает Информационный штаб Арцаха.
"Учитывая то обстоятельство, что второе инфицированное коронавирусом лицо, имея регистрацию в общине Мошатаг, в день выборов 31 марта проголосовало в соседней с Мириком общине Мошатаг, здесь уже несколько дней усиленную службу осуществляют специалисты Кашатагского районного отдела ГНКО "Центр эпидемиологии и гигиены" минздрава Республики Арцах, а жители села по призыву ответственных самоизолировались в своих домах.