Կորոնավիրուսային հիվանդությունից մահացել է 72-ամյա պացիենտ
«Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնում կորոնավիրուսային հիվանդության պատճառով 72-ամյա պացիենտ է մահացել: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՀՀ առողջապահության նախարարի մամուլի խոսնակ Ալինա Նիկողոսյանը։
««Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնում արձանագրվել է մահվան դեպք։ 72-ամյա պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային հիվանդություն, հաստատված երկկողմանի թոքաբորբ։ Բացի այդ, տղամարդն ունեցել է ուղեկցող խրոնիկ հիվանդություններ՝ զարկերակային գերճնշում, շագանակագեղձի ադենոմա։
Ապրիլի 9-ի դրւթյամբ ունենք կորոնավիրուսային հիվանդության 16 նոր դեպք և 11 առողջացածներ», - գրել է նա։

От коронавирусной болезни скончался 72-летний пациент
В Армении зарегистрирован новый случай смерти от коронавируса, сообщила на своей странице в Facebook пресс-секретарь министерства здравоохранения Алина Никогосян.
"В медицинском центре "Сурб Григор Лусаворич" зарегистрирован случай смерти, у 72-летнего пациента была коронавирусная болезнь, двустороннее воспаление легких.
Кроме того, у мужчины были также сопутствующие хронические заболевания – артериальная гипертензия, аденома простаты.
По состоянию на 9 апреля выявлено 16 новых случаев инфицирования коронавирусом и 11 человек выздоровели", - написала она.