Թող Բարձրյալն Աստված հեռու պահի մեր հայրենիքն ու Ձեզ չարից. Մեծի Տանն Կիլիկիո Արամ Ա կաթողիկոս
Քրիստոսի hրաշափառ hարության տոնի առթիվ Մեծի Տանն Կիլիկիո Արամ Ա կաթողիկոսը շնորհավորանք է հղել Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին։
Շնորհավորական ուղերձում մասնավորապես ասվում է. «Հավատքն է, որ զինում է մարդու կյանքն Աստծո ներկայությամբ՝ դիմագրավելու աշխարհի փորձություններին ու փորձանքներին: Մեր ժողովրդի պատմությունը հավատքի զորությամբ ամեն տեսակ չարիք ու տագնապ հաղթահարելու պերճախոս վկայություն է:
Այս տագնապալի օրերին աղոթում ենք մեր ժողովրդի զավակների և բոլոր ընտանիքների առողջության ու անվտանգության համար: Թող Բարձրյալն Աստված հեռու պահի մեր հայրենիքն ու Ձեզ չարից: Թող Քրիստոսն իր հրաշափառ հարությամբ հեռու պահի աշխարհն ամեն տեսակ տագնապներից»:

Пусть Всевышний Господь убережет нашу Родину ото зла: Католикос Великого Дома Киликийского
По случаю Светлого Праздника Воскресения Христова Католикос Великого Дома Киликийского Арам направил поздравление президенту Республики Армения Армену Саркисяну.
В поздравительном послании, в частности, говорится: "Вера вооружает жизнь человека присутствием Бога для противостояния мирским испытаниям и бедам. История нашего народа является красноречивым свидетельством преодоления силою веры всяческих злоключений и кризисов.
В эти кризисные дни мы молимся о здоровье и безопасности чад и всех семей нашего народа. Пусть Всевышний Господь убережет нашу Родину и Вас ото зла. Пусть Христос своим чудесным воскрешением удержит мир от всякого рода кризисов".